16/12/2023
Mammoth 12 1 15 22 - 50 -
Jackals 18 14 13 14 - 59 -

Αρνητές ήττας οι Jackals!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονο ανταγωνισμό και ενδιαφέρον. Οι καλύτεροι παίκτες των Mammoth, Μπούχαλης και Μακρής, προσπαθούσαν να διακριθούν απέναντι στην άμυνα των Jackals, ενώ οι Μπουλγουράνος, Τάσκας και Ζωγράφος από την άλλη πλευρά επέδειξαν εκπληκτικές ικανότητες. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Jackals να έχουν το προβάδισμα, καθώς το σκορ ήταν 12-18 υπέρ τους.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals επέδειξαν ανώτεροτητα στο γήπεδο. Οι Μπουλγουράνος, Τάσκας και Ζωγράφος συνεργάστηκαν αρμονικά, επιτυγχάνοντας κορυφαία καλάθια και δημιουργώντας μια σημαντική διαφορά. Οι Mammoth βρέθηκαν σε δύσκολη θέση, καθώς το σκορ έκλεισε στο 13-32, αναγκάζοντάς τους να αναζητήσουν τρόπους αντίστασης.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Mammoth προσπάθησαν ενεργά να επανέλθουν στο παιχνίδι. Οι Μπούχαλης και Μακρής επέδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα, πετυχαίνοντας αρκετά καλάθια. Ωστόσο, οι Jackals διατήρησαν τον έλεγχο, ολοκληρώνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 28-45.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Mammoth προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με επιθετικές επιδόσεις από τους Μπούχαλη και Μακρή. Ωστόσο, οι Jackals διατήρησαν την ψυχραιμία τους και αντιμετώπισαν αποτελεσματικά κάθε προσπάθεια ανατροπής. Ο αγώνας έληξε με το σκορ 50-59 υπέρ των Jackals, που πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θανάσης Μπουλγουράνος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τα Mammoth είναι ο Γιώργος Μπούχαλης ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Mammoth: Μακρής 16 , Μπούχαλης 16 (3) , Χαλκιαδάκης 8 (1) , Καραγκούνης 2 , Νικολαΐδης 8 , Καραβοκύρης

Jackals: Μπουλγουράνος 11 , Καραμανώλης 5 (1) , Τάσκας 11 (2) , Λιάτσικος 8 , Πισκουλιάν , Ζωγράφος 10 (3) , Πεφτιτσέλης 3 (1) , Τσίπας 7 , Βούλγαρης 4