10/02/2024
Orlando Tragics 7 9 18 11 - 45 -
LazerWolves 15 12 14 17 - 58 -

Αρχηγική εμφάνιση από Πολυχρονίδη!

Ναι, υπήρχε διάθεση, ναι υπήρχε μεγάλη θέληση να τρέξουν, ναι υπήρχε όλη η... μαγιά για ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο δεν υπήρχε όμως σκορ! Οι δύο παρέες δυσκολεύτηκαν να βρουν σκορ και ο Παναγιωτόπουλος αποφάσισε να τις... ξεκολλήσει με τρία τρίποντα και να γράψει το 7-15 πρώτης περιόδου. Ο Γιάννης Πολυχρονίδης μπήκε άμεσα στο ροτέσιον τηε ομάδος του, σκόραρε, δημιούργησε και ήταν ο παίκτης που ξεχώρισε για το 16-27 πρώτου ημιχρόνου.

Τα δύο τρίποντα του Κωνσταντίνου άναψαν τα... αίματα, με τους Tragics να επιστρέφουν και να δείχνουν πως το παιχνίδι θα παιχτεί μέχρι τέλους! Ο Πολυχρόνης είδε τον Δημητρακόπουλο να τον ακολουθεί σε απόδοση, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 34-41 για την παρέα του Αντωνακόπουλου, η οποία δεν κοίταξε πίσω ποτέ, στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν... κυνική επιθετικά και ολοκλήρωσε την καλή της εμφάνιση με νίκη 45-58!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Πολυχρονίδης με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, 5 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αντώνης Ποθητός με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα λάθος.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 12/38 δίποντα, 6/26 τρίποντα, 3/12 βολές, 38 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 6 κλεψίματα, 10 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 19/43 δίποντα, 4/25 τρίποντα, 8/12 βολές, 47 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 9κλεψίματα, 4 κοψίματα, 15 λάθη.