18/11/2022
Mad Frogs 15 14 16 19 - 64 -
Brazzerzz Beachterzz 8 13 25 23 - 69 -

Ασταμάτητοι οι Beachterzz!

Τρίτο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα για τους Brazzerzz Beachterzz στον τρίτο όμιλο της Master League, καθώς στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής κέρδισαν τους Mad Frogs με 64-69 στο κλειστό του Κολωνού, αναγκάζοντάς τους παράλληλα στην δεύτερη διαδοχική τους ήττα.

Καλύτερο ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι Brazzerzz Beachterzz στο ματς, καθώς με τρίποντο του Ζώτου και βοήθειες των Σταυρίδη - Χαΐτου, προηγούνταν με 5-8, 2:00 για την λήξη της πρώτης περιόδου. Ωστόσο, οι πράσινοι πάτησαν γκάζι στο φινάλε του δεκαλέπτου και με 8 πόντους του Τσάμπου και 5 του Μοσχοβίτη, προσπέρασαν με 15-8!

Στην δεύτερη περίοδο οι Mad Frogs είχαν τον έλεγχο του αγώνα, βρέθηκαν μέχρι και στο +10, και τελικά με 6 νέους πόντους του Μοσχοβίτη, 4 του Γιαννόπουλου και 4 του Κωστόπουλου, πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 8 πόντων, 29-21. Τους φιλοξενούμενους κράτησαν όρθιους σε εκείνο το σημείο οι Χαΐτος, Πολυχρονόπουλος και Πίλτσης με 4 πόντους έκαστος.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Brazzerzz Beachterzz σεληνιάστηκαν και με 10 πόντους του Βγενόπουλου, 5 του Ζώτου, 4 του Χαΐτου και 4 του Πολυχρονόπουλου, πήραν κεφάλι στο σκορ με 45-46. Ο Καραντζούνης με τρία τρίποντα και ο Μοσχοβίτης με ένα τραβούσαν το κουπί στην επίθεση της ομάδας του Καραμήτσου σε εκείνο το διάστημα. Σκορ τρίτης περιόδου 45-46!

Έχοντας πάρει την ψυχολογία με το μέρος τους, οι μοβ είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα τελευταία λεπτά και με δράστες στην επίθεση τους Πολυχρονόπουλο, Πίλτση, Ζώτο, Βγενόπουλο και Χαΐτο, έφτασαν δίκαια στη νίκη με 64-69. Για τα "Βατράχια" στα τελευταία λεπτά ξεχώρισαν οι Καραντζούνης, Κωστόπουλος και Αδαμόπουλος, παλεύοντας μέχρι τη λήξη για την ανατροπή!

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς έχοντας 11/16 βολές, 13/39 δίποντα και 9/23 τρίποντα. Πήραν 54 ριμπάουντ, έδωσαν 19 ασίστ, έκλεψαν 4 φορές, έκαναν 18 λάθη και είχαν 2 κοψίματα. Στην αντίπερα όχθη, οι νικητές 13/22 βολές, 19/48 δίποντα και 6/22 τρίποντα. Μάζεψαν 33 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκλεψαν 14 φορές, έκαναν 5 λάθη και είχαν 1 τάπα.

Πολυτιμότερος των Mad Frogs ο Γιαννόπουλος με 10 πόντους (double-double), έχοντας 4/4 βολές, 3/4 δίποντα και 0/1 τρίποντο. Μάζεψε 14 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκλεψε 1 φορά και έκανε 3 λάθη. Betsson mvp των Brazzerzz Beachterzz ο Πολυχρονόπουλος με 21 πόντους, έχοντας 3/6 βολές, 6/12 δίποντα και 2/6 τρίποντα. Πήρε 5 ριμπάουντ, έδωσε 3 ασίστ, έκλεψε 5 φορές και έκανε 2 λάθη.

Mad Frogs (Καραμήτσος): Αδαμόπουλος 7, Γιαννόπουλος 10, Καραντζούνης 14 (3), Κωστόπουλος 11 (2), Μοσχοβίτης 14 (2), Σπανός, Τσάμπος 8 (2)

Brazzerzz Beachterzz (Βγενόπουλος): Ευσταθόπουλος 1, Ζώτος 11 (2), Βγενόπουλος 13 (2),  Πίλτσης 8, Πολυχρονόπουλος 21 (2), Σταυρίδης 2, Χαΐτος 13

Τι μας άρεσε: Οι πάρα πολλές ανατροπές του ντέρμπι!

Υ/Γ: Η ομάδα των Mad Frogs ζητάει συγγνώμη για την συμπεριφορά προς τους διαιτητές!