06/12/2021
Escapers 4 11 11 5 - 31 -
Los Abeles Fakers 8 16 11 13 - 48 -

Αυτοί οι Fakers, μπορούν πολλά!

Με την παρέα του Φωτεινού να κάνει ένα ισορροπημένο και μεστό παιχνίδι, οι Los Abeles Fakers επιβλήθηκαν με 31-48 των Escapers, οι οποίοι βρέθηκαν σε κακό επιθετικά απόγευμα.

Σετ οι επιθέσεις των δύο ομάδων στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τους Escapers να… παγιδεύονται στη ζώνη των Fakers, οι οποίοι ακούμπησαν τη μπάλα στα.. σίγουρα χέρια του Παναγιώτη Βογιατζή, παίρνοντας το προβάδισμα των 5 πόντων (2-7), με το πρώτο δεκάλεπτο εν τέλει να κλείνει στο 4 8.

Με όρεξη να τρέξουν το γήπεδο και να εκμεταλλευτούν τις αργές επιστροφές των Escapers, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν τη μπάλα στους… γοργοπόδαρους Φωτεινό και Αντωνάκη οι οποίοι έτρεξαν το γήπεδο και αύξησαν τη διαφορά στο 10-20, με τους Τάγκα και Φράγκο από την άλλη να κάνουν ό,τι μπορούν για τους Escapers, οι οποίοι ήθελαν αλλά δεν μπορούσαν να μειώσουν πέρα από το 15-24, με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.