06/10/2023
Batboys 18 19 25 16 - 78 -
Salonica Old Stars 12 15 17 12 - 56 -

Batboys to the moon!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστική διάθεση από τις δύο ομάδες. Οι Batboys κατάφεραν να κερδίσουν το πρώτο δεκάλεπτο με 18-12. Οι παίκτες τους επέδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, δίνοντας το στίγμα για το υπόλοιπο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των Batboys συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο. Οι παίκτες επιτέθηκαν με αποφασιστικότητα και η ομάδα τους σημείωσε 37 πόντους, ενώ η άμυνά τους παρέμεινε σταθερή. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε 37-27 υπέρ των Batboys.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Batboys να διατηρούν τον ρυθμό τους. Με εντυπωσιακές επιδόσεις από τους Δημητρακούδη, Νικολούδη και Τατιτζικίδη, κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους σε 62-44 , την ίδια στιγμή που τα καλάθια του Ματούλα και του Αλεξιάδη δεν ήταν αρκετά για να έρθουν ξανά κοντά στο σκορ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ακόμη μια επιβεβαίωση της δύναμης των Batboys. Με εντυπωσιακά καλή άμυνα και αποτελεσματικές επιθέσεις, κατέκτησαν τη νίκη με σκορ 78-56.

Ο πολυτιμότερος παίχτης των Batboys είναι ο Αριστοτέλης Νικολούδης ο οποίος έκανε ένα φανταστικό Double Double με 31 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Old Stars είναι ο Θάνος Αλεξιάδης έκανε Double Double έχοντας 16 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Batboys: Καλβουρτζής 2 , Δημητρακούδης 20 (1) , Μπογιας 2 , Σπιθας 3 , Γάτας 7 (2) , Νικολούδης 31 (6) , Τατιτζικίδης 13

Salonica Old Stars:  Λαθουράκης 2 , Βλάχος 2 , Ματούλας 19 (2) , Σαραφίδης 10 (2) , Αλεξιάδης 16 (1) , Κατράνας 4 , Τροκάνας 3 (1) , Βογιατζόγλου