26/09/2023
SKG Bugs 15 13 29 11 - 68 -
Phoenix Stars 14 22 11 12 - 59 -

Βγήκαν νικητές οι SKG Bugs!

Ο αγώνας μεταξύ των SKG Bugs και των Phoenix Stars ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Και οι δύο ομάδες είχαν τους καλύτερους παίχτες τους, με τους Οικονόμου και Παπαδόπουλο να ξεχωρίζουν για τους SKG Bugs, ενώ οι Μυτιληναίος και Τερμεντζής αποτελούσαν τα αστέρια των Phoenix Stars. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 15-14 υπέρ των SKG Bugs. Ο αγώνας είχε μπει σε έναν εξαιρετικά ισορροπημένο ρυθμό, υποσχόμενο αγωνία και ανατροπές στη συνέχεια.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Phoenix Stars να ανεβαίνουν στην επίθεση με αποφασιστικότητα. Οι Μυτιληναίος και Τερμεντζής ηγήθηκαν της ομάδας τους και με ακριβείς εκτελέσεις αυξήσανε τη διαφορά στο σκορ. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 28-36 υπέρ των Phoenix Stars. Οι SKG Bugs προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά η άμυνα των αντιπάλων τους αποδείχτηκε ανίκητη σε αυτό το διάστημα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τον αγώνα. Οι SKG Bugs αντέδρασαν με επιτυχία στην ανώτερη απόδοση των Phoenix Stars. Με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικές επιθέσεις, κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν το προβάδισμα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 57-47 υπέρ των SKG Bugs. Ο αγώνας εξελίσσεται σε έναν αγώνα με αρκετές ανατροπές και αγωνία για τον τελικό αποτέλεσμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Οικονόμου και Παπαδόπουλος συνέχισαν να είναι αποφασιστικοί στην επίθεση και η άμυνά τους παρέμεινε δυνατή. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους SKG Bugs νικητές με σκορ 68-59. Οι Phoenix Stars προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανατροπή τους απέτυχε.

Πολυτιμότερος παίχτης των SKG Bugs είναι ο Γιάννης Οικονόμου ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και πήρε 2 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Phoenix Stars πρωταγωνιστής είναι ο Βασίλης Μυτιληναίος ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μοίρασε 3 ασίστ.

SKG Bugs: Χρήστογλου 5 (1) , Ξάνθος , Παπαδόπουλος 14 (2) , Αθανασιάδης 2 , Τασιούλας 7 (1) , Παπαδόπουλος Φ. , Λεφας 3 (1) , Βοσκάκης 7 , Μπούφος 9 , Παπαδόπουλος Α. 5 , Σαιβανίδης , Οικονόμου 16 (1)

Phoenix Stars: Δημητριάδης 9 (3) , Τσώτσος 4 , Τερμεντζής 12 , Μυτιληναίος 15 , Στεφανιδης 7 , Δέλκος 3 (1) , Οργαντζής , Γιαννακουδάκης , Σερετάκης 9 (3)