26/10/2020
Athens Touvlakers 14 18 14 17 - 63 -
Clowns 16 15 10 17 - 58 -

Βρε καλώς τους Touvlakers!

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι παρακολουθήσαμε στο κλειστό του ΣΕΦ το απόγευμα του Σαββάτου, με τους Athens Touvlakers να επικρατούν με 63-58 επί των Chicago Bullηδων, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στα πλαίσια της Development 2 κατηγορίας.

Αργό τέμπο και μυαλωμένο παιχνίδι από τους δύο αντιπάλους νωρίς στον αγώνα, με τους Μαρίνο και Λειβαδά να εκτελούν από τα 6.75, βάζοντας μπροστά τους κίτρινους, με τους Σαρίκα, Κιούση και Πάτρο να απαντούν γρήγορα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 14-16.

Ο πολύ ποιοτικός στο ποστ Κοσκέρας έδωσε ένα σημείο αναφοράς επιθετικά για Touvlakers, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, σε ένα ματς που πραγματικά ήταν ισορροπημένο όσο δεν πάει, με το ημίχρονο να κλείνει στο 32-21 για Touvlakers.

Καρμοίρης και ο Γιώργος Θεοδωρακόπουλος έβαλαν το όνομα τους στη λίστα των σκόρερ, με τον Μαρίνο να είναι … σταθερά σε αυτή τη λίστα για Touvlakers, οδηγώντας την ομάδα του στο προβάδισμα του 46-41 με το τέλος της τρίτης περιόδου.