61
Manchester United BC 15 10 11 22 - 58 -
Coble 15 12 15 19 - 61 -

Δεν έπεσαν οι Coble!

Ο αγώνας ξεκίνησε το ίδιο καλά για τους δύο έχοντας τόσο γρήγορα καλάθια όσο και σημαντικές άμυνες. Οι καλύτεροι παίχτες της Manchester, Χριστοφίδης και Λαμπρέλλης, ηγήθηκαν της ομάδας τους, ενώ οι Coble είχαν σταθερή απόδοση από τους Ντίσλη και Τσακμάκα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα ισόπαλο 15-15, υποδηλώνοντας την αμφίρροπη φύση του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξήθηκε καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να αναδείξουν τον ανώτερο. Οι Coble κατάφεραν να κρατήσουν μια μικρή διαφορά, ενώ η Manchester προσπαθούσε να ανταπεξέλθει. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Coble να προηγούνται με 25-27, δείχνοντας πόσο στενή ήταν η μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τους Coble, καθώς κατάφεραν να ανέβουν στο προβάδισμα. Οι Ντίσλης και Τσακμάκας συνέχισαν να επιδεικνύουν το ταλέντο τους, ενώ η Manchester προσπάθησε να αντισταθεί. Μετά το πέρας του τρίτου δεκαλέπτου, οι Coble προηγούνταν με 36-42, φτάνοντας ένα βήμα πριν την νίκη.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Manchester προσπάθησε να ανατρέψει το ματς, αλλά οι Coble κράτησαν τον έλεγχο. Οι Χριστοφίδης και Λαμπρέλλης έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά οι Coble ανταπέδωσαν. Με το τέλος του αγώνα, οι Coble επικράτησαν με σκορ 58-61.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για την Manchester είναι ο Τατιανός Χριστοφίδης ο οποίος έβαλε 26 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Manchester United BC: Καρακώστας Κ. 7 , Δέλλιος 3 (1) , Λαμπρέλλης 9 (1) , Χριστοφιδης 26 (8) , Αφεντουλίδης 7 , Καρακώστας Α. 6

Coble: Τζιούφας 7 , Παπίας 9 (1) , Ντίσλης 18 , Κεφαλάς 3 (1) , Τσακμάκας 16 (3) , Ζωγραφάκης , Νικολαϊδης 5 , Χρυσιδης 3