04/04/2022
Salonica Titans 9 11 15 11 - 46 -
Δεν έχει 12 17 12 10 - 51 -

Δεν έχει αντίπαλο αυτή η ομάδα!

Μετά από ένα αγχωτικό ματς ανάμεσα στην πολύ καλή ομάδα των Δεν έχει και τους πολύ μαχητικούς Titans οι πρώτοι κατάφεραν να φύγουν με την νίκη με σκορ 46-51.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά κλειστό με το σκορ στο τέλος αυτού να είναι 20-29. Παίχτης κλειδί για την ομάδα των Δεν έχει για ακόμη μια φορά ήταν ο Ηλίας Καλπαξίδης ο οποίος βρισκόταν σε όλο το γήπεδο βοήθησε σε μεγάλο βαθμό στο επιθετικό κομμάτι της ομάδας του , διασφαλίζοντας έτσι μια καλή διαφορά σχετικά νωρίς στο παιχνίδι. Επιπλέον ο Ευθύμης Λάμπρου μπόρεσε στο πρώτο ημίχρονο να ξεχωρίσει με τα επιθετικά του ριμπάουντ δίνοντας δεύτερες ευκαιρίες στην ομάδα του για σκοράρισμα , καθώς και να κερδίσει αρκετά έξυπνα φάουλ που τον οδηγούσαν στην γραμμή των ελευθέρων βολών. Από την άλλη πλευρά όμως οι μαχητικοί Titans έδειξαν το τι πραγματικά αξίζουν και στην δεύτερη περίοδο κατάφεραν με πολύ καλές ομαδικές προσπάθειες και με ωραίες ατομικές ενέργειες των Βανδήρα και Αξαμπανόπουλου κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια , όμως οι Δεν έχει βρήκαν τον τρόπο και με ένα σερί 9-0 κατάφεραν να πάρουν και πάλι την διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν και πολύ καθώς παρά τις μεγάλες προσπάθειες των Titans να ανακάμψουν δεν μπόρεσαν να κάνουν το κάτι παραπάνω και έτσι οι Δεν έχει πήραν την νίκη με σκορ 46-51.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Καλπαξίδης Ηλίας πετυχαίνοντας double double με 30 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Titans άξιος αναφοράς είναι ο Αξαμπανόπουλος Γιώργος ο οποίος έβαλε 13 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Τσουφλίδης 5 (1) , Λάππας 3 (1) , Καλογήρου 6 , Σαρασίτης 2 , Τράκας , Βανδήρας 6 (2) , Νούτσιας , Καλαθάς 11 , Αξαμπανόπουλος 13 (1)

Δεν έχει: Κοντολέων 3 (1) , Οικονόμου , Σαλασάσογλου , Λάμπρου 11 , Οικονόμου 4 , Καλπαξίδης 30 , Βαβρίτσας 3