28/04/2024
LazerWolves 14 17 17 17 - 65 -
Pressof BC 19 15 16 18 - 68 -

Δεν... κόβει ρυθμό η Pressof!

Ο Κωνσταντίνος Κοροπούλης δεν ήθελε να... παίξει και από το ξεκίνημά πήρε την μπάλα και την έστειλε συστημένη στο καλάθι των γηπεδούχων από το τρίποντο. Από την άλλη ο Δημητρακόπουλος τα έκανε όλα, δημιουργούσε, σκόραρε και έτρεχε, μειώνοντας στο 14-19 για πρώτο δεκάλεπτο, καθώς ο Μπαλάσκας με τον Νίνος είχα ανεβάσει τη διαφορά. Ο Μεϊκόπουλος μπήκε στον... χορό των τριπόντων, με τους LazerWolves να είναι καλύτεροι και τους Μπαλατσούκα και Δημητρακόπουλο καταπληκτικοί! Ο Κολλιούσης όμως άφησε τους γηπεδούχους να μπουν μπροστά στο ημίχρονο, με το 31-34 να κρατά την Pressof στο τιμόνι!

Ο Νίνος ήταν απολαυστικός όσο κανένας άλλος στο παρκέ με τον Κολλιούση να δένει άψογα μαζί του και το ισορροπημένο τρίτο δεκάλεπτο να βάζει στο... παιχνίδι και τον Νομικό, για το 48-50 για την τρίτη περίοδο, με τις άμυνες να έχουν δευτερεύοντα ρόλο! Μπορεί το τρίποντο του Γιώργου του Αντωνακόπουλου να έβαλε σε... σκέψεις την Pressof, εκείνη όμως κράτησε το προβάδισμα και πήρε τη νίκη, με το τελικό σκορ να είναι το 65-68 για την παρέα του Μπαλάσκα!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Νίνος με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ένα κλέψιμο, 3 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Φώτης Δημητρακόπουλος με 31 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο, ένα λάθος.