14/01/2024
Efkarpia Rattlers 9 10 12 16 - 47 -
Respect 21 13 13 14 - 61 -

Δεν βρήκαν αντίσταση οι Respect!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Respect. Οι παίχτες Αξάς, Γριδας και Κυριαζίδης δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους, κερδίζοντας το πρώτο δεκάλεπτο με ένα εντυπωσιακό 9-21. Η εξαιρετική άμυνα και η αποτελεσματικότητα στην επίθεση έδωσαν στους Respect μια αρχική υπεροχή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Rattlers προσπάθησαν να ανταποκριθούν. Οι Στούπας Βασίλης και Στούπας Δημήτρης προσπάθησαν να επαναφέρουν την ισορροπία, αλλά οι Respect συνέχισαν να διακρίνονται. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 19-34, δείχνοντας την αντοχή και την αποτελεσματικότητα των Respect.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η υποχώρηση των Rattlers συνεχίστηκε, με τους Respect να διατηρούν την κυριαρχία τους. Οι Αξάς, Γριδας και Κυριαζίδης συνεχίζουν να είναι αποφασιστικοί στην άμυνα και αποτελεσματικοί στην επίθεση, ενώ το σκορ ανέβηκε σε 31-47. Οι Rattlers βρέθηκαν σε μια δύσκολη θέση, προσπαθώντας να αντεπεξέλθουν στην πίεση των αντιπάλων τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Respect επικράτησαν με ξεκάθαρο τρόπο. Οι Στούπας Βασίλης και Στούπας Δημήτρης προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η ασφαλής διαχείριση των Respect τους κατέλαβε. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 47-61, αναδεικνύοντας την ανωτερότητα και τη σταθερότητα της ομάδας των Respect σε αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Αξάς ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Αυτός που ξεχώρισε από τους Rattlers είναι ο Βασίλης Στούπας ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. 24 (1) , Στίκος , Στούπος Δ. 15 , Σιαμάτρας 2 , Μοσχούτης 6 , Ζαχαρίογλου

Respect: Ανδρεάδης 3 (1) , Κυριαζίδης 12 , Γριδας 14 (2) , Aξάς 15 , Μολυβιάτης , Χατζάκης 9 (1) , Πετρούδης 3 (1) , Γλαντζης 5