65
Orlando Tragic Salonica 8 11 14 16 - 49 -
MnP 15 16 13 21 - 65 -

Δεύτερη νίκη για τους MnP για το θεσμό του κυπέλλου!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση, με τους MnP να καταφέρνουν να οδηγήσουν το σκορ στο 8-15. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή άμυνα από τις δύο ομάδες, ενώ οι επιθέσεις προσπαθούσαν να βρουν τον σωστό ρυθμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MnP ενίσχυσαν την απόδοσή τους, και με τους Μόκκα και Δαλπά να ξεχωρίζουν, κατάφεραν να διευρύνουν το προβάδισμά τους με σκορ 19-31. Οι Orlando Tragic Salonica  προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η άμυνα των MnP παρέμεινε ανυπέρβλητη.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, το τρίτο δεκάλεπτο διατηρούσε την αγωνία και την ανταγωνιστικότητα, με τους MnP να προηγούνται 33-44. Οι Orlando Tragic Salonica, οδηγούμενοι από τους Πατή, Βεζυρόγλου και Μουστάκη δεν έχασαν το κουράγιο τους και προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι, δημιουργώντας συναρπαστικές στιγμές στο παρκέ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση αλλά οι MnP κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 49-65. Οι παίκτες της ομάδας, ιδίως οι Μόκκας, Δαλπάς και Κεχίδης απέδειξαν την αντοχή τους σε κρίσιμες στιγμές, καταλήγοντας σε μια εντυπωσιακή νίκη.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μόκκας Αλέξανδρος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 25 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Orlando Tragic Salonica είναι ο Πατής Χρήστος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 17 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Orlando Tragic Salonica: Αδέμης 2, Βεζυρόγλου 15, Γιαμούκης, Θεμιστοκλέους, Μουστάκης 15(1), Πατής 17, Σπυρίδης

MnP: Δαλπάς 15(1), Καραμπάς 8, ΚεχίδηςΘ. 2, ΚεχίδηςΧ. 9, Κιοσέογλου 3(1), Κυριαζής, Μόκκας 25(1), Παπαδόπουλος 3, Στρούζας