24/02/2024
Old Stars 11 9 15 9 - 44 -
Kourkoutes All-Star 7 15 30 13 - 65 -

Διαστημικοί Κουρκούτες All-Star!

Ο Φώτης Δουκάκης στήθηκε δύο φορές έξω από τα 6.75 και τιμώρησε τις κακές άμυνες των "κόκκινων", με τους Old Stars να είναι μπροστά από το ξεκίνημά και να δείχνουν πως μπορούν να απαντήσουν σε κάθε πιθανό σχήμα των φιλοξενούμενων! Ο Γαλαριώτης ήταν ο παίκτης που μπήκε αμέσως στον ρυθμό του παιχνιδιού για τους Κουρκούτες All-Star και μείωσε στο 11-7 με το οποίο έκλεισε η πρώτη περίοδος. Οι Βασιλόπουλος και Μανιουδάκης αντάλλαξαν καλάθια για την παρέα των Κουρκουτών, ο Τσουμπάρας από την άλλη πάλευε και σκόραρε κοντα στο καλάθι, με το ημίχρονο να είναι ενδιαφέρον πολύ και να κλείνει στο 20-22 για Κουρκούτες!

Ο Μανιουδάκης είχε την άνεση να σουτάρει από μέση απόσταση, έβαλε άλλο ένα λέι απ στις αρχές της τρίτης περιόδου και οι ερυθρόλευκοι φάνηκε να θέλουν να πατήσουν... γκάζι και να πάρουν πλέον για τα καλά τα ηνία της αναμέτρησης, καθώς ο Δουκάκης ήταν απολαυστικός μεν για τους Old Stars και εξαιρετικός επιθετικά, δεν κατάφερε όμως να περιορίσει αυτός και οι συμπαίκτες του τα ατού των αντιπάλων, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 35-52 για Κουρκούτες All-Star. Με τέτοια επιθετική συγκομιδή στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι πήραν... δύναμη και ολοκλήρωσαν αυτή την εξαιρετική τους εμφάνιση με νίκη και τελικό σκορ 44-65, σε ένα υπέροχο παιχνίδι!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Νίνος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα λάθος. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Φώτης Δουκακης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κόψιμο, 2 λάθη.