19/10/2020
Tebelwolves 10 8 14 10 - 42 -
Antilalos BC 11 15 9 16 - 51 -

Δίκαια το τρίποντο ο Antilalos!

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, με ρυθμό και όμορφες φάσεις, ο Antilalos BC πήρε το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στους Tebelwolves με σκορ 42-51, με τον αγώνα να διεξάγεται στο ΣΕΦ.
Με τις δύο ομάδες να κατεβαίνουν στον αγώνα με σκοπό να τρέξουν ξεκίνησε η αναμέτρηση, με τον Δαγλιλλέλη από Antilalo να εκμεταλλεύεται το συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού που του ταιριάζει, οδηγώντας την ομάδα του στο 10-11, ως σκορ πρώτης περιόδου.
Με τους Μανωλάκη και Μασοκώστα να βρίσκουν το δρόμο προς το καλάθι, οι Tebelwolves προσπάθησαν να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα, αλλά οι Πλακίδης και Σουλτάτος είχαν άλλα σχέδια, με τον Antilalo να μπαίνει στα αποδυτήρια για ημίχρονο με το 18-26 υπέρ του.
Ο εξαιρετικός Μασοκώστας έδωσε πνοή και σκορ στους γηπεδούχους με το ξεκίνημα τους δεύτερου μέρους, με τα δύο γκολ φάουλ στη συνέχεια του Δαγλιλλέλη να κρατούν το προβάδισμα για Antilalo, μέχρι ο Μασοκώστας ξανά και Καραγρηγορίου λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου, μειώσουν στο 32-35.
Η τελευταία περίοδος ανήκε στον Σουλτάτο και τον Antilalo, με τον μπόμπερ των “ροσονέρι” να εκτελεί κάθε φορά που έκαναν το λάθος να του αφήνουν χώρο οι γηπεδούχοι, με τη νίκη να καταλήγει στους φιλοξενούμενους, με σκορ 42-51.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Δαγδιλέλλης με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 3 λάθη.
Από Tebelwolves ξεχώρισε ο Δημήτρης Μασοκώστας με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Συνολικά οι Tebelwolves είχαν 18/56 δίποντα, 1/14 τρίποντα, 3/3 βολές, 31 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 14 κλεψίματα και 12 λάθη.
Συνολικά ο Antilalos είχε 18/36 δίποντα, 3/15 τρίποντα, 6/8 βολές, 44 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 6 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 25 λάθη.
Tebelwolves (Καρπούζος): Γεράνιος 2, Καραγρηγορίου 16, Καρπούζος, Μανωλάκης 4 (7 ριμπ.), Μασοκώστας 12,. Παπαγεωργίου 4, Ραβανόπουλος, Τζερεμές 4.
Antilalos BC (Ζαμπέτας): Δαγδιλέλλης 13, Δήμου 2, Δοξαστάκης 2, Ζαμπέτας 2, Λάγιος Ν. 5 (11 ριμπ.), Μπαμπλέκος 2, Πλακίδης 4, Σκαφίδας 4, Σουλτάτος 11, Σταματόπουλος 6.
Τι μας άρεσε: Ο εκπληκτικός ρυθμός της αναμέτρησης!