01/11/2023
Maccabi Tel Axyn 11 18 15 20 - 64 -
Oreokastro Knights BC 13 13 13 21 - 60 -

Δύσκολη επικράτηση για τους Maccabi Tel Axyn!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο και τελείωσε με το σκορ 11-13 υπέρ των Oreokastro Knights. Οι παίκτες από τις δύο ομάδες έδειχναν προσηλωμένοι και πολύ πεινασμένοι για τη νίκη. Οι Oreokastro Knights επέδειξαν εξαιρετική άμυνα, ενώ οι Maccabi Tel Axyn είχαν εξαιρετική συνεργασία και τεχνική.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ισορροπία διατηρήθηκε με σκορ 29-26 υπέρ των Maccabi Tel Axyn. Ο αγώνας έγινε ακόμα πιο συναρπαστικός καθώς οι παίκτες αντάλλαξαν καλάθια και εντυπωσιακές φάσεις. Οι Κουφός και Μεϊντάνης των Maccabi Tel Axyn πέτυχαν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ οι Τσιλιγκαρίδης Λαμπρινός, Τσιλιγκαρίδης Σταύρος και Μέλλιος ανταποκρίθηκαν με εξαιρετική άμυνα και τρομερές ασίστ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η αγωνία και η ένταση του παιχνιδιού αυξήθηκαν κι άλλο και μέσω αυτών των συνθηκών μας προσφέρθηκε εξαιρετικό θέαμα. Οι Maccabi Tel Axyn ήταν αυτοί που κατάφεραν να βγούνε νικητές αυτής της περιόδου και αύξησαν το προβάδισμα τους σε 44-39.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ανταγωνιστικό και οι Maccabi Tel Axyn κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 64-60. Ο αγώνας τελείωσε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος. Οι παίκτες αξίζουν συγχαρητήρια για την εξαιρετική απόδοσή τους και για τον εντυπωσιακό αγώνα που προσέφεραν.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι o Μεϊντάνης Σπυρίδων ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Oreokastro Knights ήταν ο Τσιλιγκαρίδης Λαμπρινός ο οποίος πέτυχε Double Double με 15 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Maccabi Tel Axyn:Βεργίδης 2, Γιαννάκης 3, Γιοβαννόπουλος 5, Δερμεντζίδης 3, Καλουπτσόγλου 3(1), Καρακασίδης,  Κουφός 25(2), Μεϊντάνης 15, Στυλιανίδης 2, Τσώνης 6

Oreokastro Knights: Μαστροδημήτρης 5, Μέλλιος 14, ΤσιλιγκαρίδηςΣτ. 16(1), ΤσιλιγκαρίδηςΛ. 15, Φουτσιτζής 7, Φυλλάς 3