08/11/2023
Never Again 12 11 13 23 - 59 -
Anatolians Jazz 11 10 20 14 - 55 -

Δύσκολη επικράτηση για τους Never Again!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν εξαιρετικά ανταγωνιστικό ρυθμό, καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο. Οι Never Again κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με σκορ 12-11, χάρη στην εντυπωσιακή τους άμυνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz προσπάθησαν να ανταποκριθούν. Οι Μπαντής και Χατζηεμμανουήλ συνεργάστηκαν αποτελεσματικά και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά οι Never Again διατήρησαν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 23-21.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε διαφορετικό χαρακτήρα. Οι Anatolians Jazz κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να κυριαρχήσουν και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Με μπροστάρηδες τους Μπαντή, Χατζηεμμανουήλ και Οδοντίδη έκαναν την ανατροπή και με επιμέρους σκορ περιόδου 13-20 έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Never Again  να προσπαθούν να επανέλθουν και με πρωταγωνιστές τους Καμάρα και Τιτίρλα να τα καταφέρνουν. Οι Anatolians Jazz  έχασαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και ταυτόχρονα έχασαν και το ίδιο το παιχνίδι. Άκρως ανταγωνιστικός και όμορφος αγώνας με νικητές τους Never Again.

MVP αναδείχθηκε ο Καμάρας Γεώργιος ο οποίος πέτυχε Double Double με 19 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Anatolians Jazz είναι ο Μπαντής Γεώργιος ο οποίος πέτυχε Double Double με 16 πόντους και 23 ριμπάουντ.

Never Again: Καμάρας 19(2), Καρυώτης 1, Λουκοβίτης 2, Μυλιόρδος 3(1), Σαμαράς 7, Σαραντινέλλης 3, Συρόπουλος 2, Τιτίρλας 11(2), Τσαλκιτζής 2, Φραντζής 6, Ψαλλίδας 3

Anatolians Jazz: Αλεξιάδης, Βαφειάδης 5(1), Εφραιμίδης, Μπαντής 16, Οδοντίδης 12, Φώτης 10(1), ΧατζηεμμανουήλΧ. 12, ΧατζηεμμανουήλΔημ.