30/07/2021
Αδάμαστος 12 20 18 21 - 71 -
Valtons 23 13 15 24 - 75 -

Δύσκολη επικράτηση για τους Valtons!

Οι Valtons ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και τελείωσαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι  με 12-23. Ο Πράντζος πέτυχε 10 πόντους και ο Μάλτος έξι για τους φιλοξενούμενους. Ο Κυρίμης και ο Μυλωνάς είχαν από τέσσερις πόντους για τον Αδάμαστο.

Στη δεύτερη περίοδο ο Αδάμαστος ανέβασε την απόδοση του και μείωσε την διαφορά στο 32-36. Ο Μυλωνάς ήταν ασταμάτητος πετυχαίνοντας 14 πόντους  για τους γηπεδούχους. Για τους Fat Ballers ο Οικονόμου είχε έξι πόντους και ο Καλούτσικος τέσσερις.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες. Ο Μαυρίδης πέτυχε οχτώ πόντους και ο Μπαλοδήμος τέσσερις για τον Αδάμαστο. Για  τους Valtons ο Πράντζος είχε οχτώ πόντους και ο Καλούτσικος τέσσερις διαμορφώνοντας το 50-51.

Στη τέταρτη περίοδο ο Αδάμαστος έκανε την αντεπίθεση του όμως οι Valtons βρήκαν λύσεις και επικράτησαν με 71-75. Ο Μυλωνάς είχε έξι πόντους και ο Μπαλοδήμος οχτώ για τον Αδάμαστο, ενώ ο Πράντζος είχε 15 πόντους για τους φιλοξενούμενους.

Αδάμαστος: Καρακωνσταντινίδης 7, Μπαλοδήμος 14 (2τρ.), Βαλαβανίδης 2, Μπατάς 0, Μαυρίδης 8 (2τρ.), Μισέλ 2, Μυλωνάς 27, Κυρίμης 4, Τρακοσάρης 7

Valtons: Πράτζος 33 (3τρ.), Γκρεκίδης 3 (1τρ.), Μάλρος 12 (2τρ.), Κοτσάκης 2, Οικονόμου 11 (3τρ.), Μπακατσής 1, Καλούτσικος 13, Χασάπης 0

Τι μας άρεσε: Ο Πράτζος ήταν ασταμάτητος στην επίθεση και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.