05/03/2024
Δεν έχει 19 8 14 11 - 52 -
Agxialos Legends 17 17 24 27 - 85 -

Δωδέκατη σερί νίκη για τους Agxialos Legends!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Καραγκιαούρης, Σερμπέζης και Τσολακίδης των Agxialos Legends προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Γιαννακούδης, Μυλωνάς και Κοντολέων των Δεν Έχει αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Δεν Έχει κατάφερε να προηγηθεί κατά δύο πόντους, αφήνοντας τους Agxialos Legends να αισθανθούν την πίεση του αντιπάλου της.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με τους Agxialos Legends να αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα και να προηγούνται κατά εφτά πόντους. Οι προσπάθειες των Καραγκιαούρης, Σερμπέζης και Παράσχος απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Δεν Έχει λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Γιαννακούδης και Μυλωνάς προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Agxialos Legends να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 41-58.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο καθώς Agxialos Legends κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Δεν Έχει, η ομάδα των Agxialos Legends συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 52-85.

MVP αναδείχθηκε ο Γεώργιος Καραγκιαούρης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Δεν Έχει είναι ο Κωνσταντίνος Κοντολέων ο οποίος μάζεψε 4 ριμπάουντ και μοίρασε 7 ασίστ.

Δεν Έχει: Βαβρίτσας 2, Βασιλάκης 2, Γιαννακούδης 16(3), Κίκας 5(1), Κοντολέων 3(1), Λάμπρου 5(1), Μουλικάς 5(1), Μυλωνάς 12(2), Παντάλης, Πινακιώτης 2, Σαλασάσογλου

Agxialos Legends: Γαλής, Γιαγκόπουλος 10(3), Γκοτζαμάνης 12, Καραγκιαούρης 19, Οικονόμου, Παπαγεωργίου, Παράσχος 13(3), Σερμπέζης 17(2), Τσολακίδης 14