08/02/2022
Mad Frogs 15 14 17 21 - 67 -
Α.Σ.Κ. Αρισταίος 16 17 11 17 - 61 -

Δύσκολη νίκη για τους Mad Frogs !

Στο κλειστό του Σεφ  για το πρωτάθλημα της Development 1 , οι Mad Frogs κατέκτησαν την ένατη νίκη στη διοργάνωση , καθώς επιβλήθηκαν στις λεπτομέρειες του Αρισταίου με σκορ 67-61 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Γιώργο Στεργίου , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ  , έβγαλε σπουδαίες άμυνες , βοήθησε στους αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 18 πόντους στο ενεργητικό του .

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης θύμιζε εν πολλοίς αγώνα πυγμαχίας με το ένα χτύπημα να διαδέχεται το άλλο .Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα , 3-4 και 5-7 , οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πέρασαν σε θέση οδηγού , 10-7 και 12-11 , για να έρθει νέα απάντηση της ομάδας του κόουτς Δεμέναγα , καθώς με ένα υπέρ της επιμέρους 3-4 έκλεισαν τη περίοδο στο συν ένα , 15-16  . Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Στεργίου με 4 πόντους , ενώ ο Βαλεράς είχε 5 .