51
Coble 6 13 12 20 - 51 -
Πανικός BC 11 4 10 11 - 36 -

Δυναμικό πάτημα των Coble!

Το χορό στο παιχνίδι θα ανοίξει ο Πανικός ο οποίος από το πρώτο λεπτό κατάφερε να πάρει μα σημαντική διαφορά 5 πόντων την οποία και μπόρεσαν να κρατήσουν μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου. Από την άλλη οι Coble ακόμα μουδιασμένοι από το κακό ξεκίνημα έμειναν στους 6 πόντους δημιουργώντας έτσι ένα αρκετά χαμηλό σκορ σε σχέση με την ποιότητα των δύο ομάδων.

Η κατάσταση αυτή όμως θα αλλάξει και με το ομαδικό τους παιχνίδι οι Coble θα καταφέρουν όχι μόνο να μειώσουν την διαφορά αλλά και να φέρουν το ματς τούμπα με τον Ντίσλη να δίνει ρεσιταλ κυρίως με τις ατομικές του ενέργειες. Ο Πανικός παιρνόντας αυτός αυτή την φορά ενα μούδιασμα δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που είχε και αρκέστηκε στους μόλις 4 πόντους.

Στην επιθετική εξίσωση για τους Coble προσθέθηκε και ο Παπίας ο οποίος με τα πολύ σημαντικά του τρίποντα κατάφερε να διευρύνει ακόμα περισσότερο την διαφορά φτάνοντάς την στους 12 πόντους. Ο Πανικός όμως θα δείξει ότι έχει ρυθμό και με ένα μεγάλο σερί κυρίως από τα καλάθια του Παρασκευά θα μειώσουν στους 6.

Η προσπάθεια του Πανικού θα συνεχίσει και στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο με τον χρόνο πλέον να είναι ένας επιπλέον αντίπαλος οι λάθος επιθέσεις αλλά και τα βιαστικά σουτ ήταν αυτά τα οποία έδωσαν στους Coble τα παράθυρα που χρειαζόντουσαν για να φτάσουν σε αυτή την πολύ σημαντική νίκη με τελικό σκορ 51-36.

MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό double double με 25 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Για την ομάδα του Πανικού άξιος αναφοράς είναι για ακόμα μια φορά ο Παρασκευάς ο οποίος άγγιξε το double double με 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Coble: Κοντογιώργος , Παπίας 19 (1) , Ντίσλης 25 , Αλευράς 2 , Τσιότρας 5 (1)

Πανικός BC: Πραντέκος 4 , Κοντόπουλος 5 , Ψοφογιώργος Α. 5 (1) , Καρανάτσιος , Νικολόπουλος  , Αντωνάκης 6 , Τσελεκίδης  , Ψοφογιώργος Δ. 2 , Παρασκευάς 14 (1)

Τι μας άρεσε: Η ψυχραιμία και η ηρεμία των Coble.