05/10/2023
Δεν έχει 8 14 8 8 - 38 -
Brokers 11 9 16 20 - 56 -

Δυνατό πάτημα των Brokers!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο, με τους Δεν Έχει να βρίσκονται πίσω στο σκορ 8-11. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλές επιθέσεις και άμυνες, καθιστώντας σαφές ότι ο αγώνας ήταν γεμάτος αγωνία και ανατροπές. Οι Brokers από την αρχή μπόρεσαν να πετύχουν τα καλάθια και να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Δεν Έχει βελτίωσαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ σε 22-20. Οι παίχτες τους εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες και τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα, δείχνοντας την επιθυμία τους να κερδίσουν αυτό τον σημαντικό αγώνα. Από την άλλη οι Brokers μουδιασμένοι από το κακό ξεκίνημα έμειναν στους 8 πόντους με το τέλος του δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο δύσκολο για τους Δεν Έχει, καθώς οι αντίπαλοι Brokers κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους και το σκορ έγινε 30-36. Παρόλο που οι προσπάθειες των Μυλωνά Γιώργου και Μυλωνά Νίκου ήταν εντυπωσιακές, οι Brokers διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα με εξαιρετικές επιθέσεις του Κολοκοτρώνη και του Βλάχου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Brokers κυριάρχησαν εντελώς και το σκορ τελικά έληξε με 38-56 υπέρ τους. Οι παίχτες τηων Δεν Έχει προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις, αλλά οι αντίπαλοι τους ήταν απλά καλύτεροι κατά τη διάρκεια αυτού του δεκαλέπτου.

MVP του αγώνα είναι ο Αναστάσης Βλάχος ο οποίος πέτυχε Double Double με 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους Δεν Έχει πρωταγωνιστής είναι ο Νίκος Μυλωνάς ο οποίος έκανε Double Double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Δεν Έχει: Μυλωνάς Γ. 10 (2) , Μυλωνάς Ν. 13 (2) , Κοντολέων , Σαλασάσογλου 3 , Αλβανός 3 , Βρακάς , Γιαννακούδης 7 (1) , Βασιλάκης 2

Brokers: Πεχλιβάνης 5 , Κολοκοτρώνης 16 (1) , Μαυρομανώλης 3 (1) , Χωρινός 4 , Βλάχος 13 (3) , Ψαρρόπουλος 5 , Τσιταμπάνης 2 , Κωνσταντινίδης 8