10/10/2021
Salonica Old Stars 17 11 11 16 - 55 -
The Toy Men 13 16 1 9 - 39 -

Δύο στα δύο για τους Old Stars!

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Salonica Old Stars, καθώς επιβλήθηκαν των Toy Men με σκορ 55-39.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά, με τους Old Stars να βλέπουν 2!!! παίκτες τους να πετυχαίνουν όλους τους πόντους της ομάδας. 10 πόντοι για τον Σειταρίδη και επτά για τον Περρωστή. Ο Κουφονικόλας από την άλλη, μας έδειξε τις ικανότητές του στο σουτ πετυχαίνοντας εννιά πόντους με δύο τρίποντα. Σκορ περιόδου 17-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Toy Men μπήκαν πιο αποφασισμένοι. Και πιο συγκεκριμένα ο Βαλκουμάς που πέτυχε εννιά πόντους με δύο τρίποντα. Άξιο συμπαραστάτη του είχε τον Πετιμεζάκη ο οποίος είχε πέντε πόντους. Από τους Old Stars, Σειταρίδης και Περατικός είχαν από τέσσερις πόντους. Σκορ περιόδου 11-16.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν και αυτό που έκρινε εν πολλοίς το παιχνίδι. Οι Old Stars αν και δε σκόραραν πολύ, μπήκαν αποφασισμένοι να παίξουν άμυνα. Ο Περατικός πέτυχε τέσσερις πόντους, ενώ τον μοναδικό πόντο των Toy Men, τον πέτυχε με βολή ο Πετιμεζάκης. Σκορ περιόδου 11-1.

Το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει ακόμα, αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι αποφάσισαν να το κάνουν από τις αρχές της τέταρτης περιόδου. Πέντε πόντοι για τον Σειταρίδη και τέσσερις για τον Κορτιμανίτση, που έκριναν το τελικό σκορ. Για τους ηττημένους, τέσσερις πόντους πέτυχε ο Στρακάλης. Τελικό σκορ 55-39.

Old Stars (Χριστοδουλίδης): Λαθουράκης 10(2), Περατικός 8, Γούναρης, Χριστοδούλου 3, Περρωστής 17, Σειτερίδης 15, Τριανταφυλλίδης 2, Μαστρογιάννης, Βραχνός.

The Toy Men: Κορτιμανίτσης 4, Κιλικίδης, Βαλκουμάς 14(3), Κουφονικόλας 9(2), Παναγιώτου, Στρακάλης 4, Κάλτσας, Σιούτης 2, Πετιμεζάκης 6, Στρατίκης, Κωνσταντινίδης.