12/10/2020
Indians 19 13 12 7 - 51 -
Shadows 6 16 14 14 - 50 -

Δύσκολα στο τέλος οι Super Drunks!

Το απόγευμα του Σαββάτου, 10 Οκτωβρίου, στο κλειστό γήπεδο της Ανθούσας, για τον τρίτο όμιλο της D2, οι Shadows έφτασαν πολύ κοντά στο να κάνουν μεγάλη ανατροπή στο τέλος, αλλά οι Super Drunks που είχαν τον έλεγχο για 35 λεπτά επικράτησαν με 51 – 50.

Στο πρώτο πεντάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Οι Drunks πέτυχαν τρία καλάθια με Μηνά , Σκενδέρογλου και Α ριάνη, για να μειώσουν οι Shadows με Παπαγιάννη και Τζώλη 6 – 5. Στην συνέχεια γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι και με 5 πόντους του Αχριάνη και 4 του Τσιώτα ξέφυγαν 19-6.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με διάθεση να γυρίσουν το παιχνίδι και μείωσαν με Πασχάλη(4), Μασσαλή(4) και Παπαγιάννη(5) να οδηγούν στην επίθεση.Οι Drunks όμως δεν έχασαν την συγκέντρωση τους και με πρωταγωνιστές τους Ζήση(7) και Αχριάνη(5) πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 32-22.