23/02/2024
Yugoπλάστιγγα 16 16 19 14 - 65 -
SugarDaddys 12 18 24 20 - 74 -

Δυσκολεύτηκαν αλλά πήραν την νίκη οι Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος ανταγωνισμού και εντάσεως. Οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, ενώ οι Sugar Daddys προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι Κεσίδης, Γιάνναρος και Παπαδάμου των Yugoπλάστιγγα ξεχώρισαν στην επίθεση, ενώ οι Τζουμανης, Σίσκος και Κώττης των Sugar Daddys προσπάθησαν να διατηρήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Yugoπλάστιγγα να έχουν μια μικρή διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα 16-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Yugoπλάστιγγα συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι, ενισχύοντας την επίθεσή τους με τις εξαιρετικές επιδόσεις των Κεσίδη, Γιάνναρο και Παπαδάμου. Παρά τις προσπάθειες των Sugar Daddys να αντιδράσουν, ο ρυθμός και η αποφασιστικότητα των Yugoπλάστιγγα ήταν ανυπέρβλητοι. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Yugoπλάστιγγα να διατηρούν το προβάδισμα, με σκορ 32-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys άνοιξαν το παιχνίδι και εμφάνισαν εκπληκτική απόδοση στην επίθεση. Οι Τζουμανης, Σίσκος και Κώττης ήταν φανταστικοί στο γήπεδο, ενώ οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να αντισταθούν με τους Κεσίδη, Γιάνναρο και Παπαδάμου. Παρόλο που οι Yugoπλάστιγγα είχαν στιγμές φωτιάς, οι Sugar Daddys κατάφεραν να κερδίσουν το τρίτο δεκάλεπτο με σαφή διαφορά, με σκορ 51-54.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys συνέχισαν να καταπιέζουν τους Yugoπλάστιγγα με την επιθετική τους δύναμη και αμυντική τους σταθερότητα. Οι Τζουμανης, Σίσκος και Κώττης των Sugar Daddys κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Sugar Daddys να κερδίζουν τον αγώνα με σκορ 65-74.

MVP αναδείχθηκε ο Αποστόλης Τζουμάνης ο οποίος κατάφερε να πετύχει 24 πόντους και να μοιράσει 5 ασίστ.

Πρωταγωνιστής των Yugoπλάστιγγα είναι ο Κωνσταντίνος Γιάνναρος ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Yugoπλάστιγγα: Κεσίδης 18 (2) , Βαλκούμας , Καπετάνιος 4 , Γιάνναρος 11 (2) , Παπαδάμου 15 , Μυτάκος 4 , Αρσένης 13 (2)

Sugar Daddys: Κεσιδης 4 , Σίσκος 15 (5) , Αλεξιάδης , Παπαδόπουλος 7 , Τζουμανης 24 (4) , Τσακίρης 10 , Κώττης 14 (4) , Φτωχογιάννης