23/03/2022
Puebla BC 15 16 20 21 - 72 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 17 16 21 9 - 63 -

Δύσκολη νίκη στην τελευταία περίοδο για τους Puebla!

Oι Puebla με μια πολύ καλή εμφάνιση χθες το βράδυ στο τέταρτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 21-9 , οι Puebla κατάφεραν να αποσπάσουν την νίκη επί των Seattle Superψωνια με τελικό αποτέλεσμα 72-63.

Οι δύο ομάδες από την αρχή του αγώνα βρισκόντουσαν πολύ κοντά στο σκορ καθώς το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους Seattle 2 πόντους μπροστά. Όμως με την αποφασιστικότητα και το πείσμα των παιχτών οι ισορροπίες του ματς άλλαξαν και με το εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο οι Puebla πήραν την πολυπόθητη νίκη.

Καλύτερος παίχτης των Puebla και ταυτόχρονα ο MVP του αγώνα ήταν ο Γκιουλέκας Γιώργος πετυχαίνοντας 21 πόντους και κάνοντας 6 κλεψίματα. Άξιος αναφοράς είναι και ο Σουρμελίδης Δημήτρης βάζοντας 22 πόντους.

Από την πλευρά των Seattle Superψωνια ο Ακριτόπουλος Χρήστος πλησίασε το double double καθώς είχε 20 πόντους και 8 ριμπάουντ , όπως και ο Μούστος ο οποίος είχε 17 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Puebla: Σουρμελίδης 22 (2) , Πάχτας 2 , Δαμιανίδης , Τσιάκαλης 2 , Λαπαρίδης 6 , Σουρμελίδης 19 (4) , Γκιουλέκας 21 (1)

Seattle Superψωνια: Ιωαννίδης 2 , Ακριτόπουλος 20 (3) , Μούστος 17 (1) , Μαλακώζης 16 (2) , Νεστορόπουλος 2 , Φανουλάς , Καρανικόλας 2 , Κουτρουμάνος 4