06/12/2021
Chicago Hulks 11 10 14 18 - 53 -
Galacticos 10 10 13 11 - 44 -

Έβαλε το… τούρμπο ο Σιαχάμης!

Άστοχο το ξεκίνημα για Hulks και Galacticos, με τις δύο ομοδες να… ψάχνονται αγωνιστικά, τους δεύτερους να είναι λίγο καλύτεροι και να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα 5 πόντων με πρωταγωνιστή τον Βασιλακόπουλο, το οποίο όμως κάλυψαν γρήγορα οι γηπεδούχοι, με τους Σιαχάμη (1) και Βικέντιο σε πρώτο πλάνο, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 11-10 για Hulks.
Ο Βασιλακόπουλος ήταν εξαιρετικός στο πρώτο διάστημα της δεύτερης περιόδου και με 6 πόντους, έδωσε το προβάδισμα στην παρέα των Galacticos (13-16), τρέχοντας στον αιφνιδιασμό. Δύο τρίποντα από το ίδιο σημείο από τον Σιαχάμη, ισοφάρισαν προσωρινά το σκορ, με το ημίχρονο κλείνει εν τέλει στο 21-20, με τρίποντο του Σιαχάμη με τη λήξη.
Χέρι χέρι οι δύο ομάδες στην επάνοδο από το ημίχρονο, με τα δύο σύνολα να φαίνονται αποφασισμένα για… μάχη, με τον Βικέντιο να ξεχωρίζει με το αεικινητό του παιχνίδι  δίνοντας ενέργεια και φαντασία στο παιχνίδι των Hulks, τον Σιαχάμη να πυροβολεί από παντού και το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 35-33.
Τα έδωσαν όλα τα δύο σύνολα στο τέλος της αναμέτρησης, με το ενδιαφέρον να κορυφώνεται και τους Hulks να… πατάνε καλύτερα σε αυτό το τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο, να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία που τους δίνεται και να κλείνουν την αναμέτρηση με το τελικό 53-44 υπέρ τους.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ιωάννης Σιαχάμης με 22 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη. Από Galacticos ξεχώρισε ο Ιωάννης Βασιλακόπουλος με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, μια ασίστ και 3 λάθη.
Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 16/53 δίποντα, 6/31 τρίποντα, 3/5 βολές, 52 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 9 κλεψίματα και 7 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 18/38 δίποντα, 1/16 τρίποντα, 5/16 βολές, 44 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα και 14 λάθη.