20/03/2022
Salonica Old Stars 11 18 10 15 - 54 -
Salo Nics 18 10 8 13 - 49 -

Έδειξαν τα δόντια τους οι Old Stars!

Σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι στους Salo Nics οι Old Stars αν και με 6 παίχτες έδειξαν πυγμή και κατάφεραν να αποσπάσουν μια πολύ σημαντική νίκη με σκόρ 54-49.

Ο αγώνας από το ξεκίνημα του έδειχνε ότι θα είναι ιδιαίτερα δύσκολος και για τις δύο ομάδες καθώς οι πολύ καλές επιλογές στην επίθεση , καθώς και οι σφιχτές άμυνες οδήγησαν το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου στο 29-28. Η ομάδα των Old Stars εμφανώς κουρασμένη έπρεπε να διαχειριστούν το παιχνίδι κάνοντας τις κατάλληλες αλλαγές. Έτσι κατάφεραν να κοιτάξουν στα ίσα τους αντιπάλους και παρά την κούραση να παίξουν φανταστική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο η οποία τους έδωσε και την πολυπόθητη νίκη.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Σειταρίδης Μπάμπης κάνοντας double double σκοράροντας 22 πόντους και παίρνοντας 11 ριμπάουντ . Επίσης double double έκανε και ο Αλεξιάδης Αθανάσιος με 20 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Salo Nics άξιοι αναφοράς είναι ο Στεριόγλου Ανδρέας κάνοντας double double με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ , καθώς και ο Ηλιάδης Στυλιανός που κατάφερε να βάλει 15 πόντους.

Old Stars Salonica: Λαθουράκης , Περρωστής 7 (1) , Σειταρίδης 22 (1) , Αλεξιάδης 20 , Μαστρογιάννης 5 (1) , Βραχνός

Salo Nics: Καρακίτσας 4 , Ηλιάδης 11 (1) , Τριανταφύλλου 6 , Συνδικιώτης , Μαντζανάρης 2 , Τάσσιος 8 , Κεπαπτσόγλου , Τσούγκας 2 , Στεργιόγλου 17 (1) , Δημητριάδης 2 , Καρακίτσας