24/01/2024
Airdomers 13 17 17 18 - 65 -
SugarDaddys 16 16 13 9 - 54 -

Έδειξαν τα δόντια τους οι Airdomers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς και οι δύο ομάδες επέδειξαν γιατί βρίσκονται σε αυτή την φάση. Οι κορυφαίοι παίκτες των Airdomers, Τρακοσάρης και Αλεξιάδης, προσπαθούσαν να δώσουν τον ρυθμό στην ομάδα τους, ενώ οι Sugar Daddys με τους Κώττη και Τζουμανη να απαντούν με απίστευτα καλάθια. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Sugar Daddys να προηγούνται με ελάχιστη διαφορά, 13-16.

Καθώς ο χρόνος προχωρούσε, ο αγώνας πήγαινε από το ένα άκρο στο άλλο, με κάθε ομάδα να επιδεικνύει τη δυναμική της. Οι Airdomers με τους Τρακοσάρη και Αλεξιάδη συνέχιζαν να πιέζουν, ενώ οι Sugar Daddys απαντούσαν με τους Κώττη και Τζουμανη να δημιουργούν ευκαιρίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την ελάχιστη διαφορά, 30-32, υπέρ των Sugar Daddys.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για τους Airdomers. Οι Τρακοσάρης και Αλεξιάδης εμφανίστηκαν εξαιρετικοί και η ομάδα τους ανέλαβε τον έλεγχο του αγώνα. Οι Sugar Daddys προσπαθούσαν να κρατηθούν στο παιχνίδι, αλλά οι Airdomers αύξησαν την πίεση. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Airdomers να προηγούνται 47-45.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Airdomers κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Τρακοσάρης και Αλεξιάδης συνέχισαν να κυριαρχούν, ενώ η άμυνα τους έκλεισε τους Sugar Daddys. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Airdomers να παίρνουν τη νίκη με σκορ 65-54 και να φτάνουν στους 16.

MVP αναδείχθηκε ο Γιάννης Τρακοσάρης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 22 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Sugar Daddys είναι ο Θανάσης Κώττης ο οποίος έβαλε 15 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Airdomers: Μαυρίδης 4 , Μπάτας 2 , Χρυσοχού 9 (1) , Τρακοσάρης 22 (4) , Αρσένης 7 (1) , Ξυραφόπουλος , Κισκινίδης 7 (1) , Αλεξιάδης 14 (2)

Sugar Daddys: Κυριακίδης 8 , Παλλακης 2 , Κεσιδης 6 , Σίσκος 4 , Αλεξιάδης , Παπαδόπουλος 4 , Τζουμανης 15 (3) , Στεργίου , Κώττης 15 (5)