07/04/2024
Jackals 15 24 8 21 - 68 -
Polichni 5 goat 10 9 16 17 - 52 -

Έδειξαν την δυναμική τους οι Jackals!

Ο αγώνας ξεκίνησε με αίσθηση αναμονής και προσμονής από τους φίλους του αθλήματος. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι παίχτες των Jackals, Τάσκας και Φιλιππίδης, έδειξαν την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους, καταφέρνοντας να πάρουν το προβάδισμα με σκορ 15-10. Οι 5 goat προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η άμυνα των Jackals απέδειξε ότι δεν ήταν εύκολο να τους αντιμετωπίσουν.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals συνέχισαν να επιδεικνύουν την κυριαρχία τους. Οι Τάσκας και Φιλιππίδης συνέχισαν να πρωταγωνιστούν στο γήπεδο, ενώ η ομάδα των 5 goat είχε δυσκολίες να αντιμετωπίσει τον επιθετικό προσανατολισμό των αντιπάλων τους. Το σκορ έφτασε στο 39-19 υπέρ των Jackals, δείχνοντας την αυξανόμενη διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι 5 goat προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι με αποφασιστικότητα. Οι Κάνγκας και Καλλιωρας είχαν εξαιρετικές επιδόσεις, βοηθώντας την ομάδα τους να μειώσει τη διαφορά στο σκορ. Παρά τις προσπάθειές τους, όμως, οι Jackals διατήρησαν το προβάδισμα, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 47-35.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Jackals προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους. Οι Τάσκας και Φιλιππίδης οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη με εξαιρετικές επιδόσεις και συνεργασία, αφήνοντας λίγες πιθανότητες στους 5 goat για αντίδραση. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 68-52 υπέρ των Jackals.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Βασίλης Τάσκας ο οποίος έβαλε 18 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους 5 goat είναι ο Αλέξης Κάνγκας ο οποίος έκανε Double Double με 13 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Jackals: Μπουλγουράνος 6 , Καραμανώλης , Μηνασίδης 8 , Τάσκας 18 (3) , Λιάτσικος 8 , Φιλιππίδης 11 (1) , Πεφτιτσέλης Α. , Πεφτιτσέλης Γ. , Βούλγαρης 5 , Σιώτας 5 , Μπουζαλης 7 (1)

Polichni 5 goat: Κάνγκας 13 (1) , Μπουτκόβαλης 11 (1) , Κυριακίδης , Θεοδοσιάδης , Καλλιωρας 11 , Νταβίδι Αν. 8 , Νταβίδι Αλ. 9