17/01/2024
Metal Warriors BC 19 13 13 11 - 56 -
Efkarpia Rattlers 16 11 21 19 - 67 -

Έδειξαν τι αξίζουν οι Efkarpia Rattlers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με απόλυτη ένταση, καθώς οι Metal Warriors και οι Rattlers αντιμετώπισαν ο ένας τον άλλο με αγωνία και αποφασιστικότητα. Οι παίκτες Τσολακίδης και Φωτακάκης αναδείχθηκαν ως η κινητήρια δύναμη των Metal Warriors, ενώ οι Στούπας Βασίλης και Πούλιος ανέλαβαν το βάρος της επίθεσης για τους Rattlers. Με μόλις τρία πόντους διαφοράς, το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Metal Warriors να προηγούνται 19-16, υποσχόμενοι έναν αγώνα γεμάτο συναρπαστικές στιγμές.

Καθώς ο αγώνας εξελισσόταν, η ένταση αυξανόταν, και κάθε ομάδα προσπαθούσε να επιβάλει τον ρυθμό της. Οι Metal Warriors συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιδόσεις, ενώ οι Rattlers αντέδρασαν με επικείμενες επιθέσεις. Με την ολοκλήρωση του δευτέρου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 32-27 υπέρ των Metal Warriors.

Η ανατροπή ξεκίνησε στο τρίτο δεκάλεπτο, καθώς οι Rattlers επέστρεψαν στο παιχνίδι με εντυπωσιακές επιθέσεις και στιβαρή άμυνα. Οι Στούπας Βασίλης και Πούλιος εκτόξευσαν την ομάδα τους, ανατρέποντας το σκορ και προηγούμενοι τους Metal Warriors με 45-48.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Rattlers συνέχισαν τον εντυπωσιακό τους ρυθμό, ενώ οι Metal Warriors φάνηκαν να υποχωρούν μπροστά στον πυρετό των αντιπάλων τους. Οι παίκτες Στούπας Βασίλης και Πούλιος ηγήθηκαν των Rattlers με εξαιρετικές επιδόσεις, καταφέρνοντας να διατηρήσουν και να διευρύνουν το προβάδισμα. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το εντυπωσιακό σκορ 56-67 υπέρ των Rattlers.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Στούπας ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 31 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Metal Warriors είναι ο Στέφανος Τσολακίδης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 16 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Metal Warriors: Τσαβαλάς 2 , Παναγιωτίδης 8 , Κουπαράνης 2 , Φωτακακης 11 (2) , Τσολακίδης 16 , Παπαβασιλείου 9

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. 31 , Στίκος 5 (1) , Στούπας Δ. 7 (1) , Στουπας Δ. 4 , Στούπας Δ. , Σιαμάτρας Γ. 7 (1) , Σιαμάτρας Δ. 2 , Πουλιος 9 (1) , Ζαχαρίογλου 2