01/02/2024
Stefanina Timberwolves 30 12 17 29 - 88 -
Salo Nics 21 24 24 24 - 93 -

Έδειξαν τι μπορούν να κάνουν οι Salo Nics!

Ο αγώνας μεταξύ των Stefanina και των Salo Nics ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, με αμφότερες τις ομάδες να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού. Οι παίχτες Καλλιώρας και Γιαννόγλου των Stefanina ηγήθηκαν στην επίθεση, ενώ οι Salo Nics προσπάθησαν να αντιδράσουν. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Stefanina να προηγούνται με 30-21, υποδηλώνοντας έναν ανοιχτό και ανταγωνιστικό αγώνα.

Καθώς προχωρούσαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας εξελίσσονταν σε έναν πυκνό και εκρηκτικό αγώνα. Οι Salo Nics αντέδρασαν έντονα, με τους παίχτες Λιούκας, Θωμάς Τέντσος και Πατίκας να αναλαμβάνουν την ευθύνη στην επίθεση. Το ματς γύρισε και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 42-45 υπέρ των Salo Nics.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Salo Nics κατάφερε να αναδειχθεί σε κυρίαρχο παράγοντα του αγώνα. Οι Καλλιώρας και Γιαννόγλου των Stefanina προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα των Salo Nics επέδειξε εμπειρία και αποφασιστικότητα με τις πάσες και τις λόμπες να είναι αυτές που ξεχωρίζουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 59-69 υπέρ των Salo Nics.

Καταλήγοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας παρέμενε συναρπαστικός και αβέβαιος. Οι Stefanina πάλεψαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αλλά οι Salo Nics διατήρησαν το προβάδισμά τους. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των Salo Nics με 88-39, υπογραμμίζοντας τη σπουδαιότητα της ομαδικής συνεργασίας.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Λιούκας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 41 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Stefanina Timberwolves: Καλλιώρας 41 (5) , Καμαρούδης 8 (2) , Χουρδάκης 5 (1) , Γούσιος , Βαχτσεβάνος 8 , Γιαννόγλου 18 (3) , Μαυρουδής 2 , Κάγκας 6 (1) , Τσελεπας

Salo Nics: Λιούκας 23 , Τάσσιος , Κεπαπτσόγλου , Τέγος 4 , Τέντσος Θω. 25 (5) , Γκόζης 3 , Τέντσος Θα. 9 (1) , Πατίκας 18 (1) , Σπανός 11 (1)