02/06/2023
Kamptzida lizards 15 18 21 14 - 68 -
Salonica Titans 15 18 11 13 - 57 -

Έδειξαν τι αξίζουν οι Kamptzida Lizards!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια αμοιβαία ανταλλαγή καλαθιών ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι παίχτες των Kamptzida Lizards και των Salonica Titans έδειξαν αμφότεροι απίστευτη ποιότητα και αποφασιστικότητα. Ο Λίγκος και ο Πατίκας των Kamptzida Lizards πραγματοποίησαν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ οι Αξάς και Τράκας των Salonica Titans έδειξαν εξαιρετική δυναμική. Έτσι, το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα ισοπαλία 15-15.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό και ανταγωνισμό. Και οι δύο ομάδες επέδειξαν αριστοτεχνικές κινήσεις και τεχνικές. Οι Λίγκος και Πατίκας των Kamptzida Lizards συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την ακρίβεια και την αποφασιστικότητά τους, ενώ οι Αξάς και Τράκας των Salonica Titans ανταποκρίθηκαν με αντίστοιχη επίδοση. Με το δεύτερο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται, το σκορ παρέμεινε ισοπαλία, 33-33.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις Kamptzida Lizards, καθώς κατάφεραν να δημιουργήσουν ένα σημαντικό προβάδισμα. Οι Lizards έπαιξαν με εντυπωσιακή συνεργασία και αποδοτικότητα, επιτυγχάνοντας καλάθια ακόμα και με δύσκολες γωνίες. Από την άλλη πλευρά, οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την άμυνα των αντιπάλων τους, αλλά οι Kamptzida Lizards ήταν απλά ανυπέρβλητοι. Έτσι, το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 55-44 υπέρ των Kamptzida Lizards.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για τον τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να περιορίσουν το προβάδισμα των Kamptzida Lizards. Ωστόσο, οι σαύρες συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους και να πετυχαίνουν κρίσιμα καλάθια. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ασυμβίβαστη απόδοση των Kamptzida Lizards κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 68-57 υπέρ των Kamptzida Lizards.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Πατίκας ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 20 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Τιτάνες ήταν ο Γιώργος Αξάς ο οποίος έκανε και αυτός double double με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 3 (1) , Μπαλέκας 6 , Λίγκος 15 (1) , Σουρβινός 3 (1) , Πεφτιτσέλης Α. 4 , Αποστόλου , Αρβανίτης 4 , Γεράκης 13 (3) , Πεφτιτσέλης Γ. , Πιπερίδης , Πατίκας 20 , Μουτσουδης

Salonica Titans: Δελανδρέας 8 , Σαρασίτης 2 , Αλειφτήρας 1 , Βανδήρας 7 (1) , Παγώνης 4 , Καλαθάς 2 , Λάππας 6 , Αξάς 18 (1) , Τράκας 9 (1)