12/04/2024
Efkarpia Rattlers 9 10 14 5 - 38 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 17 9 13 13 - 52 -

Έδειξαν το πρόσωπό τους και πέρασαν οι Seattle Superψώνια!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια εντυπωσιακή εμφάνιση των Superψώνια στο πρώτο δεκάλεπτο. Η άμυνα και η επίθεση των Superψώνια ήταν εκείνες που καθόρισαν τη ροή του παιχνιδιού, ενώ οι Efkarpia Rattlers φάνηκαν να παλεύουν να βρουν το ρυθμό τους. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι Superψώνια προηγούνταν στο σκορ με μια σαφή διαφορά, αναδεικνύοντας την αποτελεσματικότητά τους στο παρκέ.

Καθώς ο αγώνας εξελίσσονταν προς το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να ανταποκριθούν στον ανεβασμένο ρυθμό των Superψώνια. Παρά τις προσπάθειές τους, όμως, οι Superψώνια συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα στο σκορ, ενισχύοντας την αυτοπεποίθησή τους και το πνεύμα της ομάδας. Μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Superψώνια διατηρούσαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ οι Efkarpia Rattlers προσπαθούσαν να βρουν λύσεις για την ανατροπή του αποτελέσματος.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική φύση του αγώνα έφερε τις δύο ομάδες σε μια πιο ισορροπημένη μάχη. Οι Efkarpia Rattlers εμφάνισαν βελτίωση στην απόδοσή τους και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Superψώνια διατήρησαν το προβάδισμά τους με μια μικρή διαφορά, δείχνοντας ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Superψώνια κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με μια σαφή διαφορά στο σκορ. Παρά τις προσπάθειες των Efkarpia Rattlers να ανταποκριθούν, οι Superψώνια επέδειξαν ανώτερη τακτική και αποτελεσματικότητα, κερδίζοντας το ματς με σκορ 52-38 και παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Γιώργου Γραμματίκα ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Rattlers είναι ο Βασίλης Στούπας ο οποίος έβαλε 16 πόντους και έκλεψε  3 φορές την μπάλα.

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. , 16 (1) , Στούπας Κ. 14 , Στίκος 3 , Στούπας Δ. 5 (1) , Φωτιάδης , Στούπας Δ. , Σιαμάτρας , Πουλιος , Ζαχαρίογλου

Seattle Superψώνια: Καλιάτσος 5 (1) , Φανουλάς 2 , Νταμπούδης 4 , Μουράτης , Γραμματίκας 16 (1) , Τοπαλίδης 12 , Κατσιώρας 13