08/12/2023
Sintrim Team 10 18 16 17 - 61 -
Agxialos Legends 27 18 21 16 - 82 -

Έδειξαν το πρόσωπό τους οι Agxialos Legends!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ενέργεια από την πλευρά του Agxialou, καθώς οι παίχτες του κατάφεραν να πάρουν ένα εντυπωσιακό προβάδισμα. Οι Sintrim προσπαθούσαν να αντιμετωπίσουν την έντονη άμυνα του Agxialou, αλλά οι εξαιρετικές επιδόσεις των Σερμπεζή και Αντωνίου έκαναν τη διαφορά. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το Agxialo να προηγείται 27-10, δείχνοντας την υπεροχή του στο γήπεδο.

Καθώς εξελίσσονταν ο αγώνας, ο Agxialos συνέχισε να δείχνει απίστευτη συνοχή και αποτελεσματικότητα. Οι Σερμπεζής και Αντωνίου συνέχισαν να ηγούνται στο παρκέ, ενώ οι Sintrim προσπαθούσαν να βρουν τη ρυθμική τους πορεία κυρίως με τα καλάθια των Σαλαβάτη και Λιατσικου. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον Agxialo να διατηρεί ένα άνετο προβάδισμα 45-28, δείχνοντας την ανωτερότητά του.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Sintrim βρέθηκαν αντιμέτωποι με έναν ακόμα πιο ανυπέρβλητο αντίπαλο. Οι Σερμπεζής και Αντωνίου συνέχισαν να σημειώνουν πόντους με απίστευτες επιθέσεις, ενώ οι Sintrim είχαν δυσκολία στην άμυνα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον Agxialo να έχει έναν καταπληκτικό προβάδισμα 66-44, αναδεικνύοντας τον απόλυτο έλεγχο τους στο παιχνίδι.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας προς την ολοκλήρωσή του έδειχνε τον Agxialo να κατακτά τη νίκη. Οι Sintrim προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι παίκτες του Agxialou διατήρησαν τον ρυθμό και την απόδοσή τους. Tο τελικό σκορ αντανακλά τον απόλυτο έλεγχο του Agxialou, επικρατώντας με 82-61

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Σερμπετζής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 34 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Sintrim είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έβαλε 18 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 6 (1) , Τουρόγλου 11 (3) , Σαλαβάτης 18 , Τσιότρας 6 , Μεταξούδης , Λιατσικος 16 , Haluz 4

Agxialos Legends: Τάλλης 4 , Σερμπεζής 34 (3) , Αντωνίου 10 , Γαλής 6 (2) , Καραγκιαούρης 8 , Μιχέλης 7 , Ιωαννίδης 5 (1) , Γιαγκόπουλος8 (2)