14/06/2023
Υποβρύχιοι 21 25 23 25 - 94 -
Spacers 17 15 14 16 - 62 -

Έδειξαν χαρακτήρα οι Υποβρύχιοι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ένας αμφίρροπος αγώνας, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Οι Καγκας Αλέξης, Κάγκας Θεόδωρος και Λαμπρέλλης ξεχώρισαν για τους Υποβρύχιους, ενώ οι Τζιοβάρας και Τυρίκος ηγήθηκαν των Spacers. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 21-17 υπέρ των Υποβρύχιων, δείχνοντας την ισορροπία των δυνάμεων στο γήπεδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Υποβρύχιοι κατάφεραν να αυξήσουν την απόσταση ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι παίκτες των Υποβρύχιων συνεργάστηκαν αρμονικά και επέδειξαν εξαιρετικές κινήσεις επίθεσης. Από την άλλη πλευρά, οι Spacers έδειξαν αντοχή, αλλά δυσκολεύτηκαν να βρουν τον δρόμο προς το καλάθι των αντιπάλων τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 46-32 υπέρ των Υποβρύχιων.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Υποβρύχιοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Καγκας Αλέξης, Κάγκας Θεόδωρος και Λαμπρέλλης συνέχισαν να προσφέρουν εντυπωσιακές επιδόσεις, ενώ η άμυνα των Υποβρύχιων προκάλεσε πολλές δυσκολίες στους Spacers. Οι προσπάθειες των Spacers να ανατρέψουν το παιχνίδι δεν αρκούσαν και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 69-46 υπέρ των Υποβρύχιων.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος εξάπλωσης της υπεροχής των Υποβρύχιων. Οι παίκτες τους συνέχισαν να επιδεικνύουν την τεχνική τους και την αποτελεσματικότητά τους στην επίθεση, ενώ η άμυνά τους παρέμεινε αδιάβαστη για τους Spacers. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα τελικό σκορ 94-62 υπέρ των Υποβρύχιων, αποτελώντας μια εντυπωσιακή νίκη για την ομάδα.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Θεόδωρου Κάγκα ο οποίος έκανε double double με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των Spacers πρωταγωνιστής είναι ο Βασίλης Τζιοβάρας ο οποίος πέτυχε37 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Υποβρύχιοι: Κάγκας Θ. 16 (4) , Λαμπρέλλης 16 (2) , Γιαννόγλου 12 (1) , Μαρκάκης 5 , Τζίντζας 9 (1) , Καγκας Α. 21 (1) , Ταμουτσέλης 7 (1) , Παπαντωνίου 8

Spacers: Τζίγκας 8 , Μασμανίδης , Μπουρούδης 2 , Παπανικολάου , Τζιοβάρας 37 (3) , Μυγδάκος , Τυρίκος 15 (1)