52
Coble 19 12 10 11 - 52 -
Δεν έχει 7 10 10 13 - 40 -

Έδωσαν τα πάντα και πήραν την νίκη οι Coble!

Ο αγώνας ήταν μια αναμέτρηση γεμάτη αγωνία και ανταγωνισμό. Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Coble έδειξαν την αποφασιστικότητά τους, επιδεικνύοντας έναν εξαιρετικό επιθετικό χαρακτήρα. Οι Παπίας και Ντίσλης είχαν ηγετικό ρόλο στην ομάδα τους, ενώ οι Δεν Έχει προσπάθησαν να αντιδράσουν. Παρόλα αυτά, η άμυνα των Coble ήταν αποτελεσματική και οδήγησε σε μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Coble να έχουν το προβάδισμα με 19-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Coble συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Με επιθετική προσέγγιση και αποτελεσματική άμυνα, κατάφεραν να διευρύνουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά στο σκορ. Οι Δεν Έχει προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την πίεση, αλλά η επίθεση τους δεν ήταν αρκετά αποτελεσματική για να αντισταθούν στην ανωτερότητα των Coble. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Coble να προηγούνται με 31-17.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Coble να συνεχίζουν την κυριαρχία τους στο παρκέ. Η άμυνά τους ήταν ασφυκτική, καθιστώντας δύσκολη την πρόσβαση των Δεν Έχει στο καλάθι. Ταυτόχρονα, η επίθεση των Coble ήταν αποτελεσματική, με τους Παπία και Ντίσλη να συνεχίζουν να είναι οι κινητήριες δυνάμεις της ομάδας τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Coble να διατηρούν τον έλεγχο με 41-27.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια προσπάθεια αντίστασης από τους Δεν Έχει. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Coble διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Παπίας και Ντίσλης συνέχισαν να είναι αναπόφευκτοι στην επίθεση, ενώ οι Δεν Έχει πάλεψαν μέχρι το τέλος. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Coble να κερδίζουν τον αγώνα με 52-40.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γεώργιος Ντίσλης ο οποίος παραλίγο να πετύχει Double Double έχοντας 9 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Δεν Έχει είναι ο Σωτήρης Μουλικάς ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 17 πόνντους και 11 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 1 , Παπίας 14 (1) , Ντίσλης 9 , Αλευράς 4 , Κεφαλάς 7 (1) , Τσακμάκας 9 (3) , Νικολαϊδης 6 , Χρυσιδης , Κλάρος 2

Δεν Έχει: Κοντολέων , Σαλασάσογλου 3 (1) , Αλβανός , Λάμπρου 5 , Κίκας 15 (1) , Πινακιώτης , Μουλικάς 17 (1)