West Side (old) - - - - - 43 -
Υποβρύχιοι - - - - - 94 -

Εύκολη επικράτηση για τους Υποβρύχιους!

Σχετικά εύκολα επικράτησαν οι Υποβρύχιοι των West Side αν και η βαθμολογική διαφορά όπως και η εικόνα του παιχνιδιού δείχνουν πως η ομάδα των δυτικών προαστείων είναι εμφανώς βελτιωμένη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Στρίμτσος των Υποβρυχίων σκόραρε οκτώ πόντους οδηγώντας την ομάδα του στο να χτίσει διαφορά. Από τους West Side, οι Βουλγαράκης και Ρώψης είχαν από τέσσερις και τρεις πόντους αντίστοιχα. Σκορ δεκαλέπτου 09-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Υποβρύχιοι μπήκαν πολύ δυνατά αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι. Ο Τζαμαλής σκόραρε οκτώ πόντους και οι Οταμπασίδης, Σταυρίδης και Καντζαρίδης από τέσσερις. Οι West Side πέτυχαν μόλις πέντε πόντους στο δεκάλεπτο με τον Χρυσοστόμου και τουν Κουτσούβελα να πετυχαίνουν από δύο. Σκορ ημιχρόνου 14-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι West Side έδειξαν ένα πολύ διαφορετικό πρόσωπο. όντας εμφανώς βελτιωμένοι επιθετικά, σκόραραν 18 πόντους, με τον Ρώψη να πετυχαίνει τους 12 από αυτούς, σημειώνοντας δύο τρίποντα. Από τους φιλοξενούμενους, ο Λαμπρέλλης πέτυχε επτά πόντους και ο Τολούδης έξι.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, οι Υποβρύχιοι ανέβασαν στροφές, για να φτάσουμε στο τελικό 43-94. Ο Λαμπρέλλης σκόραρε οκτώ πόντους και ο Τολούδης έξι. Από πλευράς West Side, ο Κουτσούβελας πέτυχε πέντε πόντους με ένα τρίποντο.

Τί μας άρεσε: Η ταχύτητα με την οποία ξεδιπλώνεται στον αιφνιδιασμό η ομάδα των Υποβρυχίων, καθώς και η τρομερή παρέα των West Side που δείχνουν να απολαμβάνουν κάθε αγώνα.