14/03/2024
Cartel BC 18 14 11 15 - 58 -
Orlando Tragic Salonica 12 7 8 14 - 41 -

Έφυγαν με την νίκη οι Cartel!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ανυπομονησία. Οι Cartel εισήλθαν στο γήπεδο με σθένος και αποφασιστικότητα. Οι παίκτες τους, Αποστολίδης και Ζωγράφος, επέδειξαν τις δεξιότητές τους από την αρχή του παιχνιδιού, ηγούμενοι της ομάδας τους τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Οι Orlando Tragic προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η αμυντική σταθερότητα των Cartel ήταν εντυπωσιακή. Μετά από το πρώτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν 18-12 υπέρ των Cartel.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Cartel συνέχισαν να κυριαρχούν στο παρκέ. Με μια εντυπωσιακή ανάπτυξη της επίθεσής τους κατάφεραν να δημιουργήσουν μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ. Οι Αποστολίδης και Ζωγράφος συνέχισαν να ηγούνται της ομάδας τους, με εξαιρετικά σουτ και συνεργασία με τους συμπαίκτες τους. Από την άλλη πλευρά, οι Orlando Tragic βρέθηκαν να παλεύουν να βρουν λύσεις ενάντια στην ανυπέρβλητη άμυνα των αντιπάλων τους. Μετά από το δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν 32-19 υπέρ των Cartel.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος καθοριστική για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Οι Cartel συνέχισαν να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο απόδοσης και συγκέντρωσης. Οι παίκτες τους εντυπωσίασαν με την επιθετική τους στρατηγική και την ασταμάτητη κίνησή τους στο γήπεδο. Από την άλλη πλευρά, οι Orlando Tragic βρέθηκαν πίσω στο σκορ και προσπάθησαν να αντισταθούν με τους Βεζυρόγλου και Κοΐου, αλλά δεν τα κατάφεραν. Μετά από το τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν 43-27 υπέρ των Cartel.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Cartel διατήρησαν το προβάδισμά τους με σταθερότητα και αυτοπεποίθηση. Παρά τις προσπάθειες των Orlando Tragic να πιέσουν και να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, οι Cartel παρέμειναν ασφαλείς και ανέπαφοι. με το τελικό σκορ να δείχνει 58-41 υπέρ των Cartel.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θεόδωρος Αποστολίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Orlando Tragic είναι ο Παναγιώτης Βεζυρόγλου ο οποίος έβαλε 17 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Cartel BC: Τενώκης 4 , Ζωγράφος 10 , Χατζηιωαννίδης 7 , Γεωργιάδης 5 , Λαινας 5 (1) , Καλογιαννίδης , Αποστολίδης 27 (3)

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 6 , Γιαμούκης 6 , Σπυρίδης 3 (1) , Αδεμης 5 , Βεζυρόγλου 17 (1) , Θεμιστοκλέους 4 , Καπετανόπουλος , Βλαχοπαναγιώτης