51
Milgyraki Bucks 19 6 9 26 - 60 -
86ers 11 14 11 15 - 51 -

Έφυγαν με την νίκη οι Milgyraki Bucks!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπάινουν με όρεξη στον αγωνιστικό χώρο. Οι Bucks έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους κεδίζοντας μια διαφόρα-προβάδισμα για την συνέχεια του παιχνιδιού. Οι 86ers βρήκαν ρυθμό στο παιχνίδι και κατάφεραν να πετύχουν τα καλάθια για να μέινουν κοντά στο σκορ, με το τέλος του δεκαλέπτου να έχει σκορ 19-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 86ers αντέδρασαν και πέτυχαν αρκετά καλά καλάθια, με τους παίκτες τους, Γερολυμάτο και Χαρισμιάδη να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση, φέρνοντας το μάτς στα ίσα. Οι Bucks παρέμειναν σε καλό ρυθμό παρόλο που δέχτηκαν στην ισοφάριση, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 25-25.

Στην τρίτη περίοδο, οι Bucks μπήκαν με καλή διάθεση, με τους Σταμολάμπρο και Χαρμανά να βρίσκονται σε καταπλήκτική ημέρα, χωρίς όμως να καταφέρουν να μπούν μπροστά στο σκορ. Οι 86ers μπήκαν ανεβασμένοι και κατάφεραν να προηγηθούν στο καλάθι, με τελικό σκορ περιόδου 34-36.

Τέταρτη περίδος και οι δύο ομάδες έδωσαν μία τρομερή μάχη για την νίκη. Οι Bucks κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή σε ένα πολύ καλό δεκάλεπτο και να πάρουν την νίκη. Οι 86ers έδωσαν τρομερή μάχη για την νίκη όμως δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη, παρόλο το πολύ καλό αγώνα που έδωσαν, με τελικό σκορ παιχνιδιού 60-51.

MVP για τους Bucks αναδείχθηκε ο Σταμολάμπρος Γεώργιος με 25 πόντους και 8 μπλοκς.

Από τους 86ers ξεχώρισε ο Γερολυμάτος Κυριάκος με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 6, Τσαχουρίδης 2, Χαρμανας 11, Κουτρης 2, Βασίλης, Σταμολάμπρος 25, Οφθαλμίδης Η 2, Δεμίρης 6, Οφθαλμίδης Χ 6, .

86ers:  Τζόκας 12, Καλιάτσος, Γερολυμάτος 13, Κουτζιάμπασης  3, Μουτσελής 7, Χαρισμιαδης 16.

Τι μας άρεσε: το πάθος τον δύο ομάδων για την νίκη.