31/01/2024
Sky is the limit 7 5 15 16 - 43 -
Batboys 13 12 19 24 - 68 -

Είχαν απάντηση σε όλα οι Batboys!

Ο αγώνας μεταξύ των Sky Is The Limit και των Batboys ξεκίνησε με έναν αρχικό ανταγωνισμό που έδειχνε την ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι παίχτες Κοτζαδάμης και Καραδήμος των Sky Is The Limit επιδείκνυαν το ταλέντο τους, ενώ οι Νικολούδης και Χρήστος Τατιτζικίδης των Batboys προσφέρανε ανθεκτικότητα και δεξιότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Batboys να προηγούνται 7-13.

Καθώς προχωρούσαμε προς το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Batboys ενίσχυσαν την απόδοσή τους, εκμεταλλευόμενοι τα αδύναμα σημεία της άμυνας των Sky Is The Limit. Οι παίχτες της ομάδας, Νικολούδης και Χρήστος Τατιτζικίδης, ξεχώρισαν με εξαιρετικές επιδόσεις. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 12-25 υπέρ των Batboys.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Batboys συνέχισαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, ενώ οι Sky Is The Limit πάλευαν να ανταποκριθούν. Οι παίχτες των Sky Is The Limit, Κοτζαδάμης και Καραδήμος, προσπάθησαν να αναστρέψουν την κατάσταση, αλλά η υπεροχή των Batboys ήταν αισθητή. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 27-44 υπέρ των Batboys.

Καταλήγοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Batboys διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Sky Is The Limit προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά η αυξημένη διαφορά δεν άφησε περιθώρια. Οι παίχτες Νικολούδης και Χρήστος Τατιτζικίδης ξεχώρισαν για τους Batboys, ενώ οι Sky Is The Limit αντιμετώπισαν δυσκολίες. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τη νίκη των Batboys με το τελικό σκορ να δείχνει 43-68.

MVP αναδείχθηκε ο Άρης Νικολούδης ο οποίος κατάφερε να πετύχει Double Double έχοντας 24 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλς τα μέγιστα για τους Sky Is The Limit είναι ο Χρήστος Κοτζαδάμης ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Sky Is The Limit: Λεφάκης 7 (1) , Καρυοφύλλης 7 (1) , Λεφάκης , Κοτζαδάμης 11 , Τσάνης 7 (1) , Καλαϊτζής , Λάτσιος , Καραδήμος 11 (1)

Batboys: Καλβουρτζής 5 (1) , Δημητρακούδης 8 , Μπογιας , Σπιθας 7 (1) , Σπίθας 2 , Νικολούδης 24 (3) , Τατιτζικίδης Χ. 16 , Γουδας , Τατιτζικίδης Γ. 6 , Μαυροματίδης