20/12/2023
Salonica Titans 8 6 16 21 - 51 -
Milgyraki Bucks 16 16 24 16 - 72 -

Είχαν τον ρυθμό από την αρχή οι Milgyraki Bucks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από την πλευρά των Milgyraki Bucks. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους Bucks να προηγούνται με 8-16. Οι παίχτες των Titans, όπως οι Δελανδρέας, Καλογήρου και Αξάς, βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια στιβαρή άμυνα από τους Bucks, που έθεσαν τον τόνο για έναν ανταγωνιστικό αγώνα.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Milgyraki Bucks συνέχισαν να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού. Ο συνδυασμός των παιχτών τους, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Χατζηνικολάου, Σαραντόπουλο και Χαρμάνα, οδήγησε σε αυξημένο προβάδισμα με σκορ 14-32. Οι Titans βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια δυνατή αντίπαλη ομάδα που επέδειξε αποτελεσματικότητα και συνεργασία.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος κυριαρχίας για τους Milgyraki Bucks. Με εξαιρετικές επιδόσεις και αποφασιστική άμυνα, οι Bucks κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους με σκορ 30-56. Οι Titans βρέθηκαν αντιμέτωποι με την πρόκληση να αντιμετωπίσουν ένα επιβλητικό αντίπαλο , ένα σύνολο παικτών που εκτόξευσε το επίπεδο τους.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Milgyraki Bucks, οι οποίοι κατέληξαν νικητές με 51-72. Οι προσπάθειες των Δελανδρέα, Καλογήρου και Αξάς δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην δυναμική ομάδα των Bucks. Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση, οι Milgyraki Bucks ανέδειξαν την αποτελεσματικότητά τους και κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

MVP αναδείχθηκε ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Τιτάνες είναι ο Γιώργος Αξάς ο οποίος έβαλε 12 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 14 , Καλογήρου 12 (1) , Αλειφτήρας , Καλαθάς 6 , Λάππας 3 , Αξάς 12 , Τράκας 4

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 18 (5) , Χαρμάνας 13 (2) , Κούτρης 13 (3) , Τράσκας 7 , Σαραντοπουλος 17 (3) , Παττάκος 4