63
Efkarpia Rattlers 10 7 13 16 - 46 -
Coble 20 12 20 13 - 63 -

Έκαναν το καθήκον τους οι Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 10-20 υπέρ των Coble. Οι Coble ξεκίνησαν με δυναμικό τρόπο, εκμεταλλευόμενοι τις ευκαιρίες στην επίθεση και την ανακριβή άμυνα από τους Efkarpia Rattlers. Οι δυο ομάδες ήταν προσηλωμένες στον στόχο τους, αλλά οι Coble προηγήθηκαν.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε παρόμοιο πρόσημο, καθώς έληξε με σκορ 17-32 υπέρ των Coble. Οι Efkarpia Rattlers επιχείρησαν να αντιμετωπίσουν το υψηλό σκορ των αντιπάλων τους, αλλά οι Coble συνέχισαν να επικρατούν, επιδεικνύοντας ανώτερη απόδοση και ομαδική συνεργασία.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο και κατέληξε με σκορ 30-52 υπέρ των Coble. Οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα, αλλά οι Coble διατήρησαν τον έλεγχο, ενισχύοντας τον αγωνιστικό τους ρυθμό.

Το τέταρτο δεκάλεπτο τελείωσε με τον αγώνα να καταλήγει με σκορ 46-63 υπέρ των Coble. Οι Coble κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος, παίζοντας με αποφασιστικότητα και αυτοπεποίθηση.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος έκανε Double Double με 19 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Efkarpia Rattlers είναι ο Κωνσταντίνος Στούπας ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Στούπας Θ. 4 , Στούπας Κ. 19 (1) , Στίκος 10 (2) , Στούπας Δ. , Σιαμάτρας 2 , Μοσχούτης 4 , Πουλιος 7 (1) , Ζαχαρίογλου

Coble: Ντίσλης 19 , Κυριακόπουλος 12 , Τσακμάκας 15 (3) , Ζωγραφάκης , Νικολαϊδης 6 , Χρυσιδης 11 (1)