10/04/2024
Sintrim Team 9 26 14 19 - 68 -
Brokers 15 15 13 14 - 57 -

Έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση οι Sintrim Team!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Λιάτσικος, Σαλαβάτης και Καζαντζής των Sintrim Team προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Ψαρρόπουλος, Βλάχος και Τσιρκινίδης των Brokers αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Brokers κατάφερε να προηγηθεί κατά έξι πόντους, αφήνοντας τους Sintrim Team να αισθανθούν την πίεση του αντιπάλου τους.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με τους Sintrim Team να αναλαμβάνουν τον έλεγχο και τον ρυθμό του αγώνα και να προηγούνται με πέντε πόντους. Οι προσπάθειες των Λιάτσικου, Σαλαβάτη και Μουτσούδη απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Sintrim Team συνέχισε να κυριαρχεί στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και με πλουραλισμό κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά. Οι Ψαρρόπουλος και Βλάχος προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Sintrim Team να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 49-43.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Brokers προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η Sintrim Team ήταν ανίκητη. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Brokers δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Sintrim Team να κερδίζει τον αγώνα με 68-57.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Λιάτσικος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 24 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Brokers είναι ο Δημήτριος Ψαρρόπουλος ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Καζαντζής 8(2), Λιάτσικος 24, Λιβέρης 5, Μουτσούδης 6(2), Σαλαβάτης 15, Τουρόγλου 6(1), Τσιότρας 4

Brokers: Βλάχος 9(2), Ζαφείρης, Κωνσταντινίδης 3, Μαυρομανώλης 6(2), Μοσχάκης 4, Πεχλιβάνης 7, Τσιρκινίδης 7(1), Τσιταμπάνης, Χατζηγιαννακίδης 4, Χωρινός, Ψαρρόπουλος 17(3)