10/04/2022
Salo Nics 11 11 9 11 - 42 -
Remax Domino 16 8 17 14 - 55 -

Έκλεισαν με νίκη οι Remax Domino!

Οι Remax Domino αντιμετώπισαν τους Salo Nics σε ένα παιχνίδι με μεγάλο ενδιαφέρον καθώς και οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα με νικητές όμως για ακόμα μια φορά τους Remax με σκορ 42-55.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου και οι δύο ομάδες έπαιξαν προσεκτικά με συνεχόμενες εναλλαγές καθώς οι Salo Nics βρέθηκαν και μπροστά το σκορ έμεινε σε χαμηλά επίπεδα , με φοβερά καλάθια του Καρακίτσα Αχιλλέα οι Salo Nics προσπαθούσαν να μείνουν κοντά στο σκορ όμως ο Χουλιάρας από τους Remax με μια πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο μισό κατάφερε να εξασφαλίσει μια διαφορά για την ομάδα του μόλις 2 πόντων. Οι Remax από τις αρχή του παιχνιδιού παρατάχθηκε σε άμυνα ζώνης λόγο του μικρού αριθμού παιχτών που διέθετε καθώς αγωνιζόταν με μια πεντάδα. Το τρίτο δεκάλεπτο όμως θα ήταν και το καθοριστικό καθώς οι Remax ξεσπάσανε και μια κάποιες πολύ καλές ομαδικές συνεργασίες και μια φοβερή ενέργεια του Χουλιάρα με κλέψιμο και καλάθι κατάφεραν να διευρύνουν την διαφορά στους 9 πόντους στα μισά της περιόδου με σκορ 29-35. Η τελευταία περίοδος βρήκε του Remax απλά να υπερασπίζονται την διαφορά που είχαν χτίσει και από την άλλη του Salo Nics να προσπαθούν να πετύχουν την υπέρβαση όμως τα άστοχα σουτ και η κακή άμυνα είναι αυτά που τους στοίχησαν το παιχνίδι στο τέλος με σκορ 42-55.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Χουλιάρας κάνοντας ένα απίστευτο double double με 30 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Salo Nics άξιος αναφοράς είναι ο Αχιλλέας Καρακίτσας ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salo Nics: Καρακίτσας Αχ. 17 (3) , Ηλιάδης 3 (1) , Τριανταφύλλου 6 , Τάσσιος 2 , Κεπαπτσόγλου , Τσούγκας 8 , Στεργιόγλου 6 , Κανακαρίδης , Δημητριάδης , Καρακίτσας Αν.

Remax Domino: Ράπτης 8 (2) , Χουλιάρας 30 (1) , Ηλιάδης Π. 8 , Ηλιάδης Σ. 9 , Ηλιάδης Η.