62
MnP 13 13 16 20 - 62 -
Sintrim Team 13 16 13 13 - 55 -

Έκλεισαν με νίκη την χρονιά οι MnP!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα εξαιρετικά ανταγωνιστικό πρώτο δεκάλεπτο. Οι καλύτεροι παίχτες των MnP, Δαλπάς, Μόκκας και Παπαδόπουλος, απέδειξαν τις δεξιότητές τους, ενώ οι Sintrim με τους Λιβέρη και Ζαχαριάδη έδειξαν εξαιρετική απόδοση. Οι δύο ομάδες ισορροπούσαν, και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ένα ισοπαλές 13-13, προβλέποντας έναν συναρπαστικό αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sintrim κατάφεραν να πάρουν ένα ελαφρή προβάδισμα. Οι Λιβέρης και Ζαχαριάδης είχαν εντυπωσιακές στιγμές στο γήπεδο, ενώ οι MnP προσπαθούσαν να αντισταθούν. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 26-29 υπέρ των Sintrim, δείχνοντας πόσο κοντά ήταν ο αγώνας.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου και οι δύο ομάδες αντάλλαξαν χτυπήματα. Οι MnP, με τους Δαλπά, Μόκκα και Παπαδόπουλο, ανέκτησαν την απώλεια και ισοφάρισαν το σκορ στο 42-42. Η ανταγωνιστικότητα και η συνεχής αλλαγή του κύριου ελέγχου κράτησαν την αγώνια.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MnP κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα. Οι Δαλπάς, Μόκκας και Παπαδόπουλος ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίδοση. Οι Sintrim προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η αποτελεσματικότητα των MnP κατέληξε στη νίκη με σκορ 62-55.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Sintrim είναι ο Αντώνης Ζαχαριάδης ο οποίος έβαλε 14 πόντους και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

MnP: Στρουζας 1 , Παπαδόπουλος 11 (3) , Λάσκος 2 , Κυριαζής 3 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 5 (1) , Μόκκας 14 (2) , Δαλπάς 26 (4)

Sintrim Team: Ζαχαριάδης 14 (2) , Λιβέρης 15 (3) , Μεταξούδης , Γιαννακίδης 9 , Προδρομιδης 7 , Μητσάκης 2 , Λιατσικος 6 , Haluz 2