23/04/2024
Stefanina Timberwolves 14 14 16 19 - 63 -
Milgyraki Bucks 21 17 19 17 - 74 -

Έκλεισαν θέση στα προημιτελικά οι Milgyraki Bucks!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα και δυναμικό παιχνίδι από τις δύο πλευρές. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Stefanina Timberwolves να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 14-21. Οι παίχτες της ομάδας επέδειξαν σθεναρή άμυνα και πνεύμα αντίστασης, προσπαθώντας να αντιμετωπίσουν την επίθεση των Milgyraki Bucks.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves επέδειξαν ακόμα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα στο παιχνίδι τους, προσπαθώντας να ανατρέψουν το σκορ που έχαναν με τους Καλλιώρα και Βαχτσεβάνο. Παρ' όλες τις προσπάθειές τους, όμως, οι Milgyraki Bucks κατάφεραν να διατηρήσουν και να αυξήσουν το προβάδισμα τους χάρης στους Χαρμάνα και Δεμίρη, με το σκορ να ανέρχεται σε 28-38 υπέρ τους στη λήξη του δευτέρου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς οι Milgyraki Bucks επέδειξαν την πλήρη δύναμή τους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των αντιπάλων τους ήταν αναμφισβήτητη, με το σκορ να δείχνει 44-57 υπέρ των Milgyraki Bucks.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να επανέλθουν δυναμικά στο παιχνίδι, αλλά οι Milgyraki Bucks δεν επέτρεψαν καμία έκπληξη. Με σταθερή απόδοση και αμυντική συνείδηση, οι Milgyraki Bucks κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 63-74.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina Timberwolves είναι ο Σταύρος Βαχτσεβάνος που άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 14(1), Καλλιώρας 19, Καμαρούδης 6(1), Κλώνος, Κοτζαμπάσης 5, Μαυρουδής, Τσακαλαΐδης 12(4), Χουρδάκης 7(1)

Milgyraki Bucks: Δεμίρης 13(4), Κουτρής 2, Οφθαλμίδης 9, Παττάκος 6, Σπυριδόπουλος 6, Σταμολάμπρος 12(1), Τράσκας 4, Τσαχουρίδης, Χαρμάνας 19, Χατζηνικολάου 3(1)