02/11/2020
Smokin' Aces 8 8 9 24 - 49 -
Titans 28 9 12 19 - 68 -

Εκπληκτική εμφάνιση από Τιτάνες!

Με την παρέα του Ηλιαδάκη του Γιάννη να πατάει… γκάζι από στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Titans επιβλήθηκαν των Smokin' Aces με 49-68, στην πολύ όμορφη αναμέτρηση που παρακολουθήσαμε στο κλειστό του ΣΕΦ το βράδυ του Σαββάτου.
Δυναμικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στηριζόμενοι στους Γιάννη Ηλιαδάκη, Καραγεωργάκη και Καμιώτη, άνοιξαν από νωρίς την ψαλίδα της διαφοράς και παρά τις προσπάθειες του Μαυραγάνη, έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με το ευρύ 8-28.
Ασύνδετοι παρέμειναν και στη δεύτερη περίοδο οι Aces, με τους Τιτάνες να συνεχιζουν στο ίδιο τέμπο και τον Καμιώτη να κάνει μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του. Ένα καλάθι του Σαπλαούρα λίγο πριν το τέλος έκλεισε το σκορ ημιχρόνου, με τους Aces πίσω με 16-37.
Όμορφος ο ρυθμός του παιχνιδιού στην επάνοδο από τη διακοπή του ημιχρόνου, με τον Σαπλαούρα να είναι πλέον στα … γνωστά του στάνταρ, σκοράροντας και βοηθώντας τους Aces να ισορροπήσουν το παιχνίδι. Ο Τριανταφύλλου ο οποίος ήταν θετικότατος και ουσιαστικός και στις δύο πλευρές του παρκέ για Titans, σκόραρε και έκλεισε την τρίτη περίοδο στο 25-49 για την ομάδα του.
Τρίποντα από Τριανταφύλλου και Μαυραγάνη στο τελευταίο μέρος του αγώνα, με τη διαφορά να παραμένει σε υψηλά επίπεδα, τους Titans να διαχειρίζονται το χρόνο και να κλειδώνουν τη νίκη, με το 49-68 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μίνωας Καραγεωργάκης, με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ και ένα κλέψιμο. Από Aces ξεχώρισε ο Δημήτρης Μητράκης με 7 πόντους, 13 ριμπάουντ, μια ασίστ, ένα κλέψιμο, 2 κοψίματα και ένα λάθος.
Συνολικά οι Aces είχαν 6/26 δίποντα, 9/42 τρίποντα, 10/17 βολές, 43 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 8 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 9 λάθη.
Συνολικά οι Titans είχαν 14/40 δίποντα, 11/28 τρίποντα, 7/17 βολές, 43 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 8 κλεψίματα και 10 λάθη.