10/10/2020
Rep-Eat 18 23 19 21 - 81 -
Chicken Nuggets 18 13 16 15 - 62 -

Εξαιρετικός Μαρκόπουλος και νίκη για RepEat!

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του Κολωνού, οι Repeat στηριζόμενοι στην πολύ ποιοτική γραμμή ψηλών τους, πήραν τη νίκη με 81-62 απέναντι στους Chicken Nuggets.

Τυροκόμος και ο Άγγελος Ανδριόπουλος (2) ξεκίνησαν εύστοχοι την αναμέτρηση δίνοντας ένα μικρό προβάδισμα στην ομάδα των φιλοξενούμενων, αλλά δύο εύστοχα τρίποντα του Μαρκόπουλου, ισοφάρισαν το σκορ για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, παρά το ισορροπημένο ξεκίνημα των δύο ομάδων και την συνεχή καλή παρουσία του Τυροκόμου, η είσοδος του Φράγκου και του Κονδύλη έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των RepEat, με το ημίχρονο να κλείνει στο 41-31.

Καπερώνης, Βασίλης Ανδριόπουλος και Τυροκόμος έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι τους για την ανατροπή, αλλά σταθερά οι RepEat κρατούσαν τη διαφορά στα όρια του διψήφιου και εκμεταλλευόμενοι την καλή μέρα των Μαμά μου, Κονδύλη και Φράγκου μπήκαν στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου μπροστά στο σκορ με 60-47.

Οι εξαιρετική μέρα στο ποστ που βρέθηκε ο Κονδύλης και ο Μαμάκος δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης για την εξέλιξη του αγώνα στη συνέχεια, με το τελικό σκορ του παιχνιδιού να είναι 81-62.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άγγελος Μαρκόπουλος με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ. Από πλευράς Chicken Nuggets ξεχώρισε ο Δημήτρης Τυροκόμος με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα λάθος.

Συνολικά οι RepEat είχαν 24/49 δίποντα, 9/17 τρίποντα, 6/13 βολές, 48 ριμπάουντ, 20 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 18 λάθη. Συνολικά οι Chicken Nuggets είχαν 12/33 δίποντα, 9/31 τρίποντα, 11/19 βολές, 24 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 9 κλεψίματα και 9 λάθη.

RepEat (Μαμάκος): Κασιμάτης 2, Μαράτος 3, Τσιάμαλος 4, Χαραλαμπίδης 3, Τριανταφυλλίδης, Μαμάκος 15 (11 ριμπ), Βασιλάκος 6, Κονδύλης 8, Φράγκος 16, Μαρκόπουλος 24 (4).

Chicken Nuggets (Β. Ανδριόπουλος): Ρήγος, Τυροκόμος 18 (10 ριμπ.), Καπερώνης 9, Ντόκος, Βυρζιγιαννάκης, Ανδριόπουλος Α. 20, Ανδριόπουλος Β. 14, Κάτσαρης 1.

Τι μας άρεσε: Η μεστή εμφάνιση του Άγγελου Μαρκόπουλου!