21/02/2022
Collectors 3 24 19 25 - 71 -
Peristeri Trelleborg 15 21 17 12 - 65 -

Ελπίδες παραμονής με επική ανατροπή!

Το βραδάκι του Σαββάτου στο ΓΣΠ , οι Collectors με φοβερό τέταρτο δεκάλεπτο, επέστρεψαν από το – 18 και πήραν μία τεράστια νίκη στην προσπάθεια της παραμονής, με 71 – 65 απέναντι στην Peristéri Trelleborg .

Ο Π.Τσατσάνης άνοιξε το σκορ του αγώνα με τρίποντο, αλλά στην συνέχεια το γήπεδο κατηφόρισε για την Trelleborg . Δρακόπουλος με 7 και Τύρος με 4 πόντους αντίστοιχα, ηγούνταν στην επίθεση για το 3 – 15.

Οι Περιστεριώτες μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με τον Στεργιόπουλο να οδηγεί με 6 πόντους, έγραψαν το 7 – 25.Σε εκείνο το σημείο, οι Collectors ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με τον Π.Τσατσάνη να βάζει 8 πόντους και τους Παπασπύρο και Κυριάκου να ακολουθούν με 5 μάζεψαν την διαφορά, για να έρθουν Τύρος με 4, Δρακόπουλος με τρίποντο και Σ. Δαλέζος με δίποντο, να διαμορφώσουν το 27 – 36 του πρώτου ημιχρόνου.