42
Chicken Nuggets 11 23 16 12 - 62 -
Aces 11 10 9 12 - 42 -

Εν αναμονή των Μπαράζ ανόδου οι Chicken Nuggets!

Για την τελευταία αγωνιστική της Development 2 League, οι Chicken Nuggets  νίκησαν τους Aces,    με σκορ 62-42 και πλέον στρέφουν το ενδιαφέρον τους στα μπαράζ ανόδου, στα οποία θα είναι παρούσες και οι δύο ομάδες .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Θεοφάνη Αργυρόπουλo, ο οποίος κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, βοήθησε  στα ριμπάουντ, έβγαλε σπουδαίες άμυνες   και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 17 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, 4-5 και 6-9, με τους Nuggets να αντιδρούν, καθώς με ένα υπέρ τους επιμέρους σκορ 5-2 έκλεισαν τη περίοδο στην απόλυτη ισορροπία, 11-11. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Δασκαλόπουλος με 4 πόντους, ενώ ο Ευμορφόπουλος πέτυχε 5.

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι με τον Αργυρόπουλο να ηγείται των προσπαθειών τους πήραν προβάδισμα πέντε πόντων, 18-13, εν συνεχεία αύξησαν την απόσταση  στους δέκα πόντους, 29-29, με τον φωτεινό πίνακα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκε